Adalet Bakanlığı 1500 Personel Alımı Yapacak

Adalet Bakanlığı 1500 Personel Alımı Yapacak

Adalet Bakanlığı personel alımı yapacağını duyurdu. Adalet Bakanlığı bünyesine birçok unvanda personel alımı yapacak. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ 1500 personel alımı ile ilgili detayları verdi. Adalet Bakanlığı kamu personel alımı detayları haberimizde yer

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Kütahya’da katıldığı Kütahya Adalet Sarayı Temel Atma Töreni’nde bazı açıklamalarda bulundu. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ katıldığı törende bakanlık bünyesine 1500 kamu personel alımı yapacağını ve kadrolarını güçlendireceğini söyledi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ yaptığı açıklamaya göre Adalet Bakanlığı bünyesine kadrolarını güçlendirmek amacıyla 1500 hakim ve savcı unvanında personel alımı yapacak. Bakan Bozdağ konuşmasında adliyelerde yapılan düzenlemeleri söyleyerek mahkeme sayılarının artırıldığını ve donanımların güçlendirildiğini belirterek bakanlık bünyesine hakim savcı ve kamu personel alımı yapacağını belirtti.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ yaptığı açıklama şöyle;

“Türkiye’de 78 müstakil adliye binası sayısını 363’e çıkardık. Hedefimiz, önümüzdeki yıllarda müstakil adliyesi olmayan il bırakmamaktır. 1500 hakim ve savcı adayı alacağız. Bunun 1200’ü hukuk fakültesi mezunlarından, 150’si avukatlık mesleğinden geçenlerden, 150’si idari yargıdan olacak.” Açıklamasında bulundu. Bunun yanında hukuk devletinin güçlendirilmesi adına pek çok yenilikler yapıldığını kaydetti.

“Türkiye Cumhuriyeti Onurlu Bir Tavır Ortaya Koymuştur”

Adalet Sarayı Temel Atma Töreninde konuşan Bakan Bekir Bozdağ “Türkiye Cumhuriyeti onurlu bir tavır sergileyerek ortaya koymuştur” dedi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ açıklamasının tamamı şu şekilde;

İsveç ve Finlandiya, Türkiye'ye verdiği sözleri yerine getiriyor mu, getirmiyor mu, takip edeceğiz. İmza ile süreç bitmedi. Daha bu sürecin tamamlayıcı işlemleri var. Son işlem bitmeden üyelik başvurusu tam anlamıyla gerçekleşmiş olmayacaktır. Adalet Bakanlığı olarak, İsveç'ten iade talebinde bulunduğumuz FETÖ'cü ve PKK'lı teröristle ilgili cevap vermemişlerse cevaplarını isteme, daha önce reddetmişlerse taleplerimizi yeniden gönderme kararı aldık. Aynı şekilde Finlandiya'ya da 6 PKK'lı ve 6 FETÖ'cü terörist ile ilgili de iade taleplerimizi geri gönderme kararı aldık.

Bakanlığımız şu anda bunların hazırlıklarını yapmakta, hazırlıklar biter bitmez bu konuda Türkiye isteklerini ileteceklerdir. Onların samimiyetlerini ölçeceğiz. İsveç Adalet Bakanı açıklama yapmış, 'Biz aramızdaki anlaşmaya göre bu konularda karar verdik, mutabakatla ilgisi yok bunun.' diyor. Anlaşmaya göre, bizim hazırladığımız iade taleplerinin hepsi yeterli ve yeterinden fazla iadeyi gerektiren delillerle dolu olduğu halde, anlaşmaya uygun talepte bulunduğumuz halde İsveç ve Finlandiya bizim taleplerimizi reddetmiştir.

Şimdi biz diyoruz ki, 'Bu aramızdaki ikili ve uluslararası iade ile ilgili anlaşmalara uygun olduğu halde reddettiğiniz taleplerimizi yeterli deliller olduğuna inanıyoruz, iadeyi gerekli kılacak deliller olduğuna inanıyoruz yeniden gönderiyoruz. Bu mutabakatla da siz artık bunları himaye etmeyeceğinize karar verdiniz. Dün himaye ettiğiniz için aramızdaki anlaşmayı ihlal ettiniz, ona aykırı taleplerimizi reddettiniz.' Şimdi 'Himaye etmeyeceğiz' diyorsunuz. O zaman aramızdaki ikili ve uluslararası anlaşmaların hükümlerine uyacaksınız, biz de bunu takip edeceğiz.

Personel alımı detayları ve başvuru kılavuzu yayınlandığı zaman haberimizin içerisine ekleyeceğiz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.