Adalet Bakanlığı 15 Kamu Personeli Alacak (Stajyer Kontrolör)

Adalet Bakanlığı 15 Kamu Personeli Alacak (Stajyer Kontrolör)

Kamu ilanları sayfası üzerinden kamu kurum ve kuruluşları tarafından iş ilanları sayfasında ilanlar yayınlamaya devam ediyor. Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan ilanın detayları haberimizde yer almaktadır.

Adalet Bakanlığı tarafından kamu personeli alımı yapılacaktır. Kamu ilanları sayfası üzerinden yayınlanan ilana göre Adalet Bakanlığı tarafından 15 kamu personeli alımları yapılacaktır.

Yayınlanan iş ilanları Adalet Bakanlığı bünyesinde hizmet etmek üzere 15 kamu personeli alımı yapılacak olup alınacak personellerin stajyer kontrolör alımlarının yapılacağı belirtilmişdir.

Başvuru yapacak adaylar için Adalet Bakanlığı bünyesinde hizmet etmek üzere 15 kamu personeli alımı sınav yöntemi ile yapılacaktır.

Kamu Personeli Alım Başvuru Şekli

Başvuru yapmak isteyen adaylar için başvurular sadece online yapılacak olup başvurular https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden yapıla bilecektir.

Online olarak başvurular yapılacak olup online dışında şahsen veya posta yolu ile yapılacak müracaatlar kurum tarafından yapılan açıklamaya göre kabul edilmeyecektir.

Adaylar için müracaatlar henüz başlamamış olup alımlar 5 Ocak 2022 tarihinden itibaren alınmaya başlanacak olup en geç müracaatlar 14 Ocak 2021 tarihi 23:59 a kadar yapılacaktır.

Kamu Personeli Alım Şartları

Başvuru yapacak adaylarda son başvuru tarihi itibari ile 35 yaşını geçmemiş olma,

Hukuk veya hukuk bilgisine programlarında yeterince yer veren siyasal bilimler, idari bilimler, iktisat, maliye ve işletme bölümlerinden herhangi birinden en az lisans mezunu olmak gerekiyor.

2020 veya 2021 yılı kamu personeli seçme sınavından en az 70 puan almış olma,

Son olarak kamusal haklarından mahrum olmamak gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum