50 KPSS Puanla 25 İtfaiye Eri Ve Zabıta Memuru Alımı Büyükşehir Yapacak

50 KPSS Puanla 25 İtfaiye Eri Ve Zabıta Memuru Alımı Büyükşehir Yapacak

Büyükşehir Belediyesi kamu grubunda olmak üzere yeni alımlar gerçekleştirmeye başladı. Beklenen alım ilan bilgisi yayımlanmıştır. Belediye en az 50 KPSS puanıyla itfaiye eri ve zabıta memuru alımı yapılacağını Büyükşehir Belediyesi duyurdu.

25 Kamu İtfaiye Eri Ve Zabıta Memuru Alımı Şartları Neler?

Kamu bünyesinde olmak üzere toplam 25 itfaiye eri ve zabıta memuru alımı gerçekleştireceği yayımladı. Büyükşehir Belediyesi 20 itfaiye eri ve 5 zabıta memuru alımı olmak üzere yeni istihdamlar sağlanacağını duyurdu. Kamu tarafından belirtilen koşulları sağlayan adaylar müracaat ederek değerlendirme süreci sonrasında görevlendirmelerine başlayarak kamu bünyesinde çalışmaya başlayacaktır.

25 Personel Alımı Hakkında Genel Açıklamalar

Muğla Büyükşehir Belediyesi olmak üzere bünyesinde toplam 25 personel alımı yapacağını başvuru kılavuzu ile adaylara sundu. Muğla Büyükşehir Belediyesi itfaiye eri ve zabıta memuru alımı başlatarak yeni istihdamlar gerçekleştireceğini yayımladı. Kurum tarafınca belirtilen genel ve özel koşulları sağlayan adaylar; ön müracaat ta bulunarak değerlendirme aşamasında olacaktır. Değerlendirme aşamasında sonra tercih ettiği kamu branşında göreve başlatılacaktır.

Personel Alımı Yapılacak Branş Türleri Ve Şartları

İtfaiye Eri Alımı: Herhangi bir ortaöğretim kurumdan veya lise alanlarından mezun olunması. Minimum olmak şartıyla C sınıfı ehliyeti bulunması. 50 KPSS puanı ile seçimler yapılacaktır.

Zabıta Memuru Alımı: mahalli idareler, mahalli idareler(zabıta), yerel yönetimler, adalet meslek eğitimi, adalet meslek yüksekokulu, çevre temizliği ve denetimi, güvenlik ve koruma, özel güvenlik ve koruma, kamu güvenlik asayişin sağlanması, halkla ilişkiler ve tanıtım, maliye, büro asistanlığı Önlisans gibi alanlarından mezun olunması gerekmektedir. Adayların ÖSYM tarafınca yapılan kamu seçme sınavlarından en az 60 puan alarak başvurabileceklerdir.

Müracaat İçin Aranan Genel Koşullar Neler?

Türk uyruğunda olmak. Adayların mecburi askerlik vazifelerini fiilen sonuçlandırmış olmaları.

Herhangi bir kamu grubundan disiplin yoluyla atılmamış ve bakanlık tarafından kişisel özlüğüne son verilmemiş olunması. Adayların Sağlıksal sorun bulunmayıp görevini teşkil edecek problemleri olmadığına dair sağlık kurullarından sağlık kurulu onaylı olumlu rapor alınması. Kurum ortamında disiplinlere uygunluk taşıyabilmesi.

Ön Başvuru İçin Gerektiren Evrak Türleri

Hangi branşa başvuracağına dair dilekçe yazılması. Türk uyruğuna kayıtlı olduğuna dair nüfus cüzdanı fotokopisi. En son mezun olunan diploma belgesi. ÖSYM tarafınca yapılan kamu seçme sınavlarına katıldığına dair sonuç belgesi. Görevini yapabilecek sağlık şartları altında onaylı belge. Adayların askerlik bilgisini gösteren evrak talep edilmektedir.

Personel Alımı Başvuru Tarihi Ve Şekli

Müracaatlar 25 Kasım 2022 ile 27 Kasım 2022 tarihleri arasında müracaatlar yapılacaktır. Personel adayı Orhaniye Mah. Fuat ardıç Cad. No:3 Menteşe / Muğla Adresinde İtfaiye Daire Başkanlığında İnsan Kaynakları Ofisinde şahsen müracaatlar alınacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.