30. POMEM Polis Alımı Başvuru Süreci Hakkında

30. POMEM Polis Alımı Başvuru Süreci Hakkında

Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlükleri Polis Akademisi Başkanlığı, Tarafından yapılacak olan polis alımı hakkında heyecanlı bekleyiş devam ediyor. En az önlisans mezunlarından yapılacak alım ilanı için polis adayları tarafından süreç hakkında...

Polis Alımı İş İlanları

Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlükleri Polis Akademisi Başkanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere her yıl düzenli olarak polis alımı gerçekleştirmektedir. 29. POMEM polis alımı ilanı sonuçlanmasının ardından 30. POMEM polis alımı hakkında adaylar için araştırma süreci başladı. Konuya ilişkin güncel detaylar ise haberimizde sizler için editör ekibi tarafından sunuldu.

Polis Alımı Başvuru Şartları Nedir?

Polis alımı ilanlarında başvurular genellikle lisans ve önlisans mezunları veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş olan kurumlardan mezun olan adaylardan alınmaktadır.

2021 veya 2022 yılları içerisinde yapılan polis alımı ilanlarında Kamu Personeli Seçme Sınavından lisans mezunlarının P - 3 puan türünde 60 taban puan şartı aranırken, önlisans mezunları için ise P - 93 puan türünde en az 65 taban puan şartı aranmıştı. 2023 yılı kapsamında ise bu konuya ilişkin resmi bir açıklama gelmedi.

Şehit veya vazife malulü eş ve çocukları için POMEM giriş yönetmeliğinin 8 inci maddesinde belirlenen puanın en az %80 ini almış olmak şartı aranmaktadır. Bu kapsamda lisans mezunlarının yine P - 3 puan türünde 48, önlisans mezunlarının ise P – 93 puan türünde 52 taban puanı almış olması da gerekmektedir.

Lisans mezunu olan adaylar ise, önlisans mezunları için ayrılan kadrolara başvuru yapamazlar. Başvuruda bulunan adayların ise başvuruları geçerli sayılmaktadır.
Yaş düzeltmeden önceki yaş dikkate alınarak sınavın yapıldığı yılın ocak ayı itibari ile 18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış olan adaylardan başvuruları kabul edilmektedir.

POMEM Başvuru Sonuçları

30. POMEM polis alımı kapsamında başvurular 1 Mayıs 2023 ve 19 Mayıs 2023 tarihi arasında kurumun resmi internet sitesi aracılığı ile alındı. Geçtiğimiz günlerde ise mülakat sınavına katılacak adayların sınav yeri ve tarihleri belli oldu. Konuya ilişkin yapılacak olan güncel açıklamalar ise haberimizde yerini alacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.