2021 Tarım ve Orman Bakanlığı kamu personel alımları

2021 Tarım ve Orman Bakanlığı kamu personel alımları

Tarım ve Orman Bakanlığı yeni kamu personel alım ilanları ile hangi kadro ve ünvanlar da personeller alacak? 2021 Tarım Orman personel alım ilanlarına kimler başvurabilir? Tarım Orman başvuruları nasıl yapılır?

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesine 2021 yılı yeni kamu personeli alımı ilanlarında ziraat mühendisi, veteriner hekim, şoför, bilişim personeli, jeolog, jeomorfolog, avukat, istatistikçi, sosyolog, eczacı, psikolog, tercüman, redaktör, ekonomist, grafiker, tekniker, veteriner sağlık teknikeri, teknisyen, laborant, muhasebeci, topograf, rasatçı gibi unvanlarda alımlar yapılması beklenilmekte.

Bu kamu personellerinin yanında Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı merkez ve taşra teşkilatlarında daimi işçi alımları da yapılabilmektedir.

Tarımsal, hayvansal ve bitkisel ürünlerin geliştirilmesi amacıyla Bakanlık tarafından açılan tesislerde çalıştırılmak üzere daimi işçi alımları yapılmaktadır. İşçi alımları genel olarak 500-1000 kontenjan aralığında olmaktadır.

Tarım ve Orman Bakanlığı özel şartlar aranan bilişim personeli, tercüman, mürtecim, şoför gibi unvanlarda KPSS puan sıralamasının yanında adaylara sözlü veya uygulamalı sınavlar da yapabilmektedir. Ancak diğer kadrolar için yapılacak olan alımlarda genel olarak ÖSYM tarafından yapılacak olan merkezi atama yöntemini tercih etmekte.

Bakanlık tarafından merkezi atamaların yanı sıra örneğin bilişim personeli için yapılacak olan alımlarda kazanan adaylara unvana göre aylık sözleşme ücret tavanının 4 katı kadar veya 2 katı kadar ücret akdi ile sözleşmeli olarak göreve başlatmaktadır.

Bilişim personeli olarak kıdemli sistem uzmanı, sistem uzmanı, veri tabanı uzmanı, ağ ve güvenlik uzmanı, yazılım uzmanı gibi unvanlara alımlar yapmaktadır.

Bu unvanlara yapılacak alımlar teknoloji üzerine olduğu için adaylarda öncelikle tecrübe özel şartı aranmaktadır. Başvuruları genel olarak kurumun resmi internet sitesi üzerinden veya e-devlet aracılığıyla almaktadır.

Tarım Orman İşçi alımları başvuru şartları ve süreci nasıldır?

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından iştirak olarak kurulan ve tarımsal, hayvansal ve bitkisel ürünlerin geliştirilmesi, denetlenmesi ve çoğaltılması noktasında daimi işçi alımları yapmaktadır. daimi işçi alımları bakanlığın sitesinden yayımlandığı gibi duyuru açısından İŞKUR dan da destek alınmakta.

Daimi işçi alımlarında genel olarak adaylardan 18 ile 40 yaş aralığında olması, emekli olmaması, T.C. vatandaşı olması, en az ilkokul mezunu olması, kamudan mahrum bulunmaması, kesinleşmiş hapis cezası bulunmaması gibi genel ve özel şartlar aranmaktadır.

Bu şartları taşıyan adaylar tarafından İŞKUR üzerinden online olarak başvuruların yapılması gerekmekte.

Başvurunun tamamlanmasının ardından Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından belirlendiği şekilde genel olarak atamalar kura yöntemiyle gerçekleşmekte. Kura sonucuna göre adaylardan alınan talepler ve ikamet durumuna göre doğrultusunda bakanlığa bağlı birimlere yerleştirmeler yapılmakta. Daimi işçi alımlarında genellikle 90 günlük deneme süresi bulunmakta.

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum