Yüksek Seçim Kurulu En Az Lise103 Personel Alım Başvuruları Bitiyor

Yüksek Seçim Kurulu En Az Lise103 Personel Alım Başvuruları Bitiyor

Yüksek Seçim Kurulu merkez ve Taşra Teşkilatında istihdam edilecek 103 personel alımı ilanı yayınlanmıştı. Yayınlanan bu ilan ile 48 şehre alınacak personel başvurularına kimler başvurabiliyor?

Yüksek Seçim Kurulu açıktan personel alımı yapıyor. 30336 Sayılı Resmi Gazete’de yazan Yönetmeliğe göre 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesi kapsamında yer, sınıfı, unvanı ve sayısı hakkında bilgiler yer alıyor.

Yüksek Seçim Kurulu Açıktan Personel Alımı Başvuru Tarihi Nedir?

Yüksek Seçim Kurulu açıktan personel alımı başvuru tarihi 07 Ekim 2021 saat 09:00’da başladı ve 18 Ekim 2021 tarihi mesai saatine kadar devam edecektir.

Yüksek Seçim Kurulu Açıktan Personel Alımı İçin Başvuru Şekli Nasıl Olacak?

Başvurusunu sorunsuz bir şekilde yapan adayların başvuru kayıt numaraları sistem tarafından otomatik olarak kayıt edilecektir. Aynı zamanda ilanda yer alan şartları sağlamayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Şoför unvanı için başvuru yapacak adayların geçerlilik süresi dolmamış B sınıfı ehliyete sahip olması gerekmektedir. Aynı zamanda başvuru formunu yüklerken ehliyet bilgisi muhakkak verilmelidir.

Başvurular tamamlandıktan sonra lisans mezunu adaylar KPSSP3 puan türü, önlisans mezunları KPSSP9 puan türü ve lise mezunu adayların KPSSP94 puan türüne sahip olması gerekmektedir.

Yüksek Seçim Kurulu Açıktan Personel Alımı Başvuru İçin Genel Şartlar

Yüksek Seçim Kurulu açıktan personel alımı şartları aşağıda yer alıyor.

T.C vatandaşı olmak,

İlk kez Devlet Memuru olarak atanacak kişilerin 657 sayılı Kanun kapsamında 40.madde’de yer alan yaş şartını taşıyor olması,

Lisans mezunları, önlisans ve lise mezunu kişilerin KPSS’den en az 70 puan alması,

Türk Ceza Kanunu 53.maddesine göre kasten suç işlemiş olmamak, rüşvet, hırsızlık, sahtecilik, dolandırıcılık, kaçakçılık, hileli iflas, düzeni kötüye kullanmak ve zimmet gibi suçları işlememiş olmak,

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.