YSK 136 Personel ve Zabıt Kâtibi Alımı

YSK 136 Personel ve Zabıt Kâtibi Alımı

Yüksek Seçim Kurulu, 17 Ekim 2023 tarihli Resmî Gazete üzerinde yayımlamış olduğu ilana göre farklı kadro pozisyonlarda istihdam edilmek üzere birçok şehirde 136 kâtibi ve personel alımı yapacağını açıkladı. En az lise mezunu adaylardan alım yapılacaktır.

Kamu Personel Alımı İş İlanları

Yüksek Seçim Kurulu, başta merkez teşkilatı olmak üzere birçok şehirde farklı kadrolarda personel alımı yapacağını açıkladı. Lise önlisans ve lisans mezunlarına uygun kadrolara yer verilir iken adayları KPSS sınavına katılmış olması gerekmektedir. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın gerekli olan detayları haberimizde verilmiştir.

Personel Alımı İş İlanı Kadro ve Unvanları

107 kişi Zabıt Kâtibi,

6 kişi Hizmetli,

2 kişi Bekçi,

1 kişi Teknisyen,

10 kişi Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni,

5 kişi Şoför,

5 kişi Sekreter alımı yapılacaktır.

Memur Alımı Şehir Listesi

Alım yapılacak şehirler kurumu yayımlamış olduğu resmi müracaat formunda şu şekilde açıklanmıştır: Ankara, Adıyaman, Amasya, Antalya, Artvin, Balıkesir, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Diyarbakır, Edirne, Elâzığ, Gaziantep, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir Kayseri Kocaeli, Kütahya, Manisa, Kahramanmaraş, muş, Niğde, Ordu, Rize, Sinop, Tekirdağ, Tokat, Şanlıurfa, Van, Batman, Şırnak, Bartın, Iğdır, Osmaniye, Ağrı, Hakkâri, Edirne, Erzincan ve Erzurum illerinde alım yapılacaktır.

KPSS Puan Şartı Var

Adaylar başvuru yapabilmesi için 2022 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınav puanına sahip olması gerekmektedir. P – 94 lise mezunlarının, P – 3 lisans mezunlarının önlisans mezunlarının ise P – 93 puan türünde en az 70 puan almış olması gerekmektedir.

Personel Alımı Başvuru Koşulları

Zabıt kâtibi, veri hazırlama, kontrol işletmeni, hizmetli, şoför ve bekçi kadrolarına başvuru yapacak olan adayların en az lise mezunu sekreter alımlarında lisans mezunları teknisyen kadroları için ise yine lise mezunlarından alım yapılacağı açıklanmıştır. Yalnızca şoför alımı kadrosu için B sınıfı sürücü belgesi istenmektedir.

YSK İlanı Başvuru Şekli ve Süresi

Söz konusu kurum tarafından yayımlanmış olan ilana başvurular 23 Ekim 2023 tarihi itibariyle kabul edilmeye başlayacaktır. Son başvuru tarihinin 31 Ekim 2023 olduğu açıklanmıştır. Başvurular https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresi aracılığıyla online yapılacaktır.

Başvuru kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.