YÖK 66 Aşçı, Şoför, Temizlik ve Memur Alımı İlanları

YÖK 66 Aşçı, Şoför, Temizlik ve Memur Alımı İlanları

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı 66 memur alımı ilanları yayınlanarak başvuruları kabul etmeye başladı. YÖK aşçı, şoför, temizlik personeli, büro görevlisi ve tekniker branşlarında yerleştirme yapacak.

YÖK 66 Memur Alımı İlanları

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı aşçı, şoför, temizlik personeli, büro görevlisi ve tekniker alımı yapıyor. Kurum ilanı ile başvuruları başladı. Lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar en az KPSS 60 puan ile bu alımlara başvuru yapabiliyor.

YÖK Kamu Personeli Alımı Başvuru Tarihleri

Adaylar başvurularını, 08 Aralık 2023 ile 22 Aralık 2023 tarihleri arasında Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Üniversiteler Mahallesi 1600. Cadde No: 10 06800 Bilkent/Çankaya/ANKARA adresine aşağıda istenilen belgelerle birlikte şahsen, elden veya posta yoluyla yapabilecektir.

YÖK Personel Alımı Başvuru Genel Şartları

Her branşın ayrı mezuniyet şartı bulunuyor. Mezuniyet şartları tablosu kılavuz içerisinde sunuldu.

Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığının alınmaması gerekmektedir.

Başkanlık her aşamada ilanı iptal etme veya ilanda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 6’ncı maddesi gereğince sözleşmeli personel olarak atanmaya hak kazananların, işe alınması açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birini taşımadığının sonradan anlaşılması, işe alınma açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birini sonradan kaybetmesi hallerinde hizmet sözleşmesi kurumca tek taraflı olarak feshedilir.

Lisans mezunlarının başvurularında 2022-KPSS P3, ön lisans mezunlarının başvurularında 2022-KPSS P93, ortaöğretim mezunlarının başvurularında 2022-KPSS P94 puan türleri dikkate alınacaktır.

Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece bir tanesine müracaat edebilecektir. Birden fazla pozisyon için başvuran adayların tüm başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Gerçeğe aykırı belge verdiği veya beyanda bulunduğu tespit edilenlerin atamaları yapılmaz, atamaları yapılmış ise iptal edilir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:Kamu Personeli Alımı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.