Yargıtay Başkanlığı Kamu Personel Alımı Son Başvuru Günü Bugün

Yargıtay Başkanlığı Kamu Personel Alımı Son Başvuru Günü Bugün

Yargıtay Başkanlığı kamu personel alımı yapacaktır başvurular 27 Ekim 2023 tarihi itibari ile 81 şehirden kabul edilmeye başlanmıştır. Başvuruların son günü ise bugün olarak açıklanmıştır. Başvuru yapmayan adaylar acele ediniz.

Kamu Personel Alımı İş İlanı

Yargıtay Başkanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere farklı kadro ve pozisyonlarda kamu personel alımı yapacağını açıkladı. KPSS şartının arandığı belirtilen kurum tarafından 2022 veya 2023 yıllarında yapılan sınav puanlarınızı kullanabileceğiniz belirtildi.

İkamet şartı olmadan alım yapılacağı açıklandı. Yalnızca başvuru yapmak istediğimiz alanlarda deneyimli olmanız gerekmektedir. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın gerekli olan detaylar haberimizde verilmiştir.

Personel Alımı Başvuru Koşulları Nedir?

Kurum tarafından güncel olarak yayımlanmış olan ilan kılavuzuna göre müracaat etmek isteyen adayların bilgisayar mühendisliği, mühendislik, yazılım mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliği veya endüstri mühendisliği bölümlerinden birinden mezun olmuş olması gerekmektedir. İlan yayın tarihi itibariyle mezuniyet belgelerinin hazır olması istenmektedir.

Aynı zamanda lisans eğitim seviyesinde fen edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile birlikte matematik istatistik ve fizik bölüm mezunlarından da müracaatların kabul edileceği açıklanmıştır.

Güncel olmak kaydı ile programlama dillerinden minimum 2 tanesini bilmeniz ve bildiğinizi sertifika veya transkript belgesi ile belgelendirmeleri gerekmektedir.

Görevinizi yapmanıza engel olabilecek herhangi bir sağlık probleminin bulunmaması ve yurtiçi veya yurtdışı seyahat etmenize engel bir durumun bulunmaması gerekmektedir.

Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olan ve kurum tarafından yapılacak olan arşiv ve güvenlik soruşturması kapsamında olumlu sonuçlanan adaylardan alım yapılacaktır.

Adayların en az 3 yıl mesleki anlamda deneyim kazanmış olması istenmektedir.

Kamu Memur Alımı Başvuru Şekli ve Tarihi

Yargıtay Başkanlığı tarafından güncel olarak yayımlanmış olan ilan için başvurular 30 Ekim 2023 tarihi itibari ile kabul edilmeye başlanmıştır.

Yukarıda verilmiş olan şartları sağlayan adaylar için ise son başvuru tarihi 13 Kasım 2023 olarak açıklanmıştır. Adaylar başvurularını e - devlet aracılığı ile Yargıtay Başkanlığı kariyer kapısı, kamu işe alım, resmi internet sitesi aracılığı ile çevrim içi olarak gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.