Yargıtay Başkanlığı 35.500 TL Maaşla Memur Alımı Yapacak

Yargıtay Başkanlığı 35.500 TL Maaşla Memur Alımı Yapacak

Yargıtay Başkanlığı, 27 Ekim 2023 tarihli Resmî Gazete üzerinden yayımlamış olduğu ilana göre memur alımı yapacağını açıkladı. Ortalama 35. 500 TL maaş ödemesiyle yapılacak olan alım ilanı için 4 memurun istihdam edileceği açıklandı. Sürece dair detaylar.

Memur Alımı İş İlanları

Yargıtay Başkanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 4 memur alımı yapacağını açıkladı. İkamet şartı olmadan 81 şehirden kabul edilecek olan alım ilanı için KPSS şartının arandığını belirten kurum, aynı zamanda adaylardan başvuru yapmak istediği alanda deneyimli olması gerektiğini de belirtti. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın gerekli olan detaylarını sizler için haberimizde sunduk.

Kamu Memur Alımı İş İlanları Başvuru Koşulları

Başkanlık tarafından açıklanmış olan müracaat kılavuzuna göre adayların bilgisayar mühendisi, yazılım, mühendislik, mühendislik, elektrik elektronik mühendisliği, endüstri mühendisliği ve elektronik mühendisliği bölümlerinden birinden mezun olmuş olması gerekmektedir.

4 yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden fen edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun olan adaylardan da müracaatların kabul edileceği açıklandı.

Adayların yazılım ve yazılım tasarımı alanında ücret tavanı 2 katını geçemeyecekler için 3, diğerleri için ise en az 5 yıllık mesleki deneyime sahip olması gerektiği belirtildi.

Güncel programlama dillerinden en az 2 tanesini bilmeniz ve söz konusu durumu belgelendirmeleri istenmektedir.

Görevinizi yapmanıza engel olabilecek herhangi bir sağlık probleminin bulunmaması da aranan şartlar arasındadır.

Personel Alımı Başvuru Şekli ve Süreci

Yargıtay Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan iş ilanına başvurular 30 Ekim 2023 tarihi itibari ile başlayacaktır. Adaylar için son başvuru tarihi ise 13 Kasım 2023 olarak açıklanmıştır. Şartları sağlayan adaylar başvurularını e-Devlet üzerinden “Yargıtay Başkanlığı–Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden, elektronik ortamda yapmaları gerekmektedir. Şahsen veya posta yolu ile yapılacak olan başvurular kabul edilmeyecek olup, her aday yalnızca bir kadroya müracaat edebilecektir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.