Ülke Geneli Başvuru C Sınıfı Ehliyetli 125 Memur Alınıyor

Ülke Geneli Başvuru C Sınıfı Ehliyetli 125 Memur Alınıyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklama ile başkanlık bünyesine C sınıf ehliyeti olan 125 adet kamu personeli alımı gerçekleştirilecek. Detaylar haberimizde…

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığının yayınlamış olduğu açıklamaya göre C sınıfı sürücü belgesi şartlı 125 kamu personeli alımı yapılacak. Başvuruda bulunacak kişiler için kurum tarafından yapılan açıklamada alınacak 125 İtfaiye eri alımı olacağı açıklandı. Alınacak personellerin aylık maaşı ise 5120 TL olarak açıklandı.

KPSS Şartı Bulunuyor Mu?

Başvuru yapmak isteyenler için alımlarda KPSS puan şartı olup olmadığı yayınlanan ilanda arandığı yayınlandı. KPSS 55 puanına sahip olan kişiler bu ilana başvurularını gerçekleşmesinde engel herhangi bir durumunun söz konusu olmadığı kılavuzda açıklandı.

Memur Alımı Genel Müracaat Şartları

Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, herhangi bir yüz kızartıcı suçtan hüküm giymemiş olmak, erkek adaylar için ise askerlik ile ilişiği bulunmamak şartları aranıyor.

Kişiler için görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir hastalığı bulunmaması gerekiyor.

Özel Müracaat Şartları

Başvuru yapacak erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında 10 kilogramdan fazla fark olmama şartının aranıyor.

Kişiler için kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmama, en az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olma şartları aranmaktadır.

Başvuru Şekli ve Tarihi

Başvuru yapacaklar için alımı yapılacak unvandan dolayı Belediye Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada 125 İtfaiye eri alımı için müracaatlar şahsen Belediye Başkanlığına boy ve kilo ölçümü için yapılacaktır. Şahsen dışında yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

Başvurular 4 Ekim 2021 tarihinden itibaren alınmaya kurum tarafından başlanacak. Son başvurular 8 Ekim 2021 tarihinde sona erecektir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.