Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan 5 Memur Alımı! Başvurular Başladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan 5 Memur Alımı! Başvurular Başladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 5 memur alımı için ilanda bulundu. Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı biriminde görevlendirilecek olan memurlardan olmak isteyen adaylar başvurularını yapmaya başladı. Tüm şartlar belli oldu. Ayrıntılar haberimizde.

Resmi Gazete yayınlanan ilanda başlıca önemli konular yer alıyor. Sınava başvuracak adaylardan KPSS şartı isteniyor. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen 2021 veya 2022 yıllarına ait KPSS sınavlarından en az birine katılım şartı var. KPSS A grubu P48 puan türünden 80 ve üzeri almış olan adaylar başvurularını yapabiliyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 5 Memur Alımı Başvuru Süreci

İlgili ilana başvuru süreci başladı. 23 Ocak 2023 Pazartesi itibarıyla başvurular kabul edilmekte. Başvuru süreci 10 gün olup 03 Şubat 2023 gününde son bulacak. 03.03.2023 Cuma günü saat 23:59’a kadar adaylar başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Başvurular elektronik ortamda ve ‘Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Kariyer Kapısı’ ürerinden yapılacak. E-devlet sistemine girişin gerekmesi sebebiyle e-Devlet şifresine sahip olma şartı var. E-devlet üzerindeki bilgiler, adaylar tarafından başvuru öncesinde kontrole dilmeli. Olası yanlışlık durumunda bu hataların düzeltilmesi ve ardından doğru bilgiler ile başvurunun yapılması gerekmektedir. Başvuru sırasında, istenen bilgiler sistem tarafından ve ilgili bakanlıkların sayfasından otomatikman çekilmektedir.

Devlet Memuru Alımı Sınavı Başvuru Şartları

Devlet memurları Kanunu içerisinde belirtilen hükümleri yerine getirebilmek.

İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler, Siyasal Bilgiler veya Hukuk bölümü, 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin birinden mezun olmak, lisans mezunu olmak.

ÖSYM sınavının 2021 veya 2022 yıllarında düzenlemiş olduğu sınavlardan en az birine katılmış olmak. Sonucunda P48 puan türünden minimum 80 puan elde etmiş olmak.

01.01.1988 doğumlu ya da daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak.

Görevin sorumlulukları gereği her türlü iklim ve yolculuk koşullarına elverişli bir sağlık yapısına sahip olmak ve bunu sağlık raporu ile belgeleyebilmek.

Giriş Sınav Şekli Nasıl Olacak? Kaç Aşamadan Oluşacak?

Giriş sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki basamaktan oluşacak. Her iki sınav da Ankara’da yapılacak. İlk sınav yazılı sınav olacak ve ardından yazılı sınavın elemeleri ile sözlü sınav yapılacak. Yazılı ve sözlü sınava hangi adayların katılım hakkı kazandıkları Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı resmi internet sayfasında duyular bölümünde paylaşılacak.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.