Ulaştırma Bakanlığı 91 Kamu Personeli Alımı 19 Şehir

Ulaştırma Bakanlığı 91 Kamu Personeli Alımı 19 Şehir

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yayımlamış olduğu ilana göre 91 kamu personel alımı yapacağını duyurdu. 19 şehir personel alımına Türkiye genelinden başvuru yapılacak. Yazılı veya sözlü sınav yapılmaksızın alım sonuçlandırılacak.

Bakanlık İş İlanları 2023

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 91 kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Alımların 19 şehirde gerçekleşeceği açıklandı. Başvurular ise 81 ilde şartları sağlayan kişilerden kabul edilecektir. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın detaylarını size sunduk.

Alım Yapılacak İllerin Listesi

Diyarbakır, Çanakkale, Edirne, Trabzon, Mersin, Muğla, Sinop, Balıkesir, Bartın, Hatay, Kastamonu, Ankara, Tekirdağ, Bursa, Adana, İzmir, Bolu, İstanbul ve Samsun illerinde alım yapılacaktır.

Kamu Memur Alımı Kadroları Açıklandı
30 Temizlik Görevlisi, 2 Sıhhi Tesisatçı, 1 Kaloriferci, 4 Garson, 1 Boyacı, 2 Bahçıvan, 1 Aşçı, 10 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 12 Büro Personeli, 4 Tekniker, 1 Büro Personeli ve 22 Mühendis (farklı alanlarda) alımı yapılacaktır.

Eğitim Şartı Nedir?

Kadrolara göre farklılık göstermekle birlikte en az lise mezunu adaylardan başlamak kaydı ile önlisans ve lisans mezunları için de uygun kadrolara yer verilmiştir. Adayların kılavuzu dikkatli bir şekilde inceleyerek başvuru yapmak istediği unvanda uygun eğitim şartını karşılıyor olması gerekmektedir. (Kılavuz haberin sonunda verilmiştir.)

KPSS Şartı Var! Mülakat Yok

Mülakat olmadan yapılacak olan alım için adayların 2022 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmış olması gerekmektedir. Lise mezunlarının P – 94 önlisans mezunlarının P - 93 ve lisans mezunlarının ise P - 3 puan türünde 60 taban puanını almış olması gerekmektedir. İşe alımlar KPSS puan sıralamasına göre gerçekleşecektir.

Kamu Personel Alım Başvuru Şekli ve Tarihi

Bakanlık tarafından yayımlanmış olan ilana müracaatlar 18 Eylül 2023 tarihi itibariyle başlamıştır. Son başvuru tarihi ise 29 Eylül 2023 olarak açıklanmıştır. Başvurularınızı Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden e-Devlet şifreniz ile elektronik olarak yapmanız gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu ve ekranı için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.