TÜRKAK Kamu Personeli Alımı Başvurusu

TÜRKAK Kamu Personeli Alımı Başvurusu

Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) personel alımı yapacağını duyurdu. Adayların 375 sayılı kanun kapsamında sözleşmeli olarak istihdam edeceği açıklandı.

TÜRKAK personel alımı yapacak. Sözlü giriş sınavıyla Hukuk Müşaviri alımı yapacak olan Türk Akreditasyon Kurumu sözleşmeli müşavir alımı yapacak.

Başvuru tarihinden itibaren 2020 ve 2021 KPSS sınavından en az 70 ve üzerinde puan almış olanlar başvuru yapabilecekler. Giriş sınavı detayları da açıklandı. Son başvuru tarihi 27 Aralık 2021 olarak açıklanan sınav için gereken şartlar da açıklandı.

Memur Alımı Başvuru Şartları

TÜRKAK Hukuk Müşaviri alımı için gereken asgari şartlar da açıklandı. Adayların KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları ve giriş sınavında aşağıdaki konulardan başarılı olmaları gerekecek:

-Temel akreditasyon konusundaki bilgi düzeyi

-Genel yetenek ve genel kültür

-Özgüven ve ikna kabiliyeti

-Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı

Bu yeterliliklerden en az 50 puan alan adaylar değerlendirme için diğer detaylarla birlikte ele alınacaklar. Sınavla ilgili bilgi almak için Türk Akreditasyon Kurumu Personel Destek Hizmetleri aranabilecek.

Adayların fotoğraflı özgeçmişleriyle birlikte eğitim ve denklik belgelerini sistem üzerine yükleyerek başvuru formunu doldurmaları istenecek.

Başvuru sonrasında turkak.org.tr adresindeki duyurular bölümünde sınav süreci ve sonuçlarla ilgili detaylı açıklamalar yapılacaktır.

Devlet Personel Alımı Başvuru Koşulları ve Yeri

TÜRKAK personel alımı şartları için en uygun adayın atanması yapılacak. Aynı zamanda ilgili adayların yanlış bilgi ve belge vermeleri durumunda haklarında cezai işlemler uygulanacaktır.

Sınav için son başvuru tarihi 27 Aralık 2021 olarak açıklandı. Adaylar tüm başvuru süreci ve sınav tarihlerini “isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/” üzerinden takip edecekler ve adaylara herhangi bir evrak gönderimi yapılmayacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum