TÜRKAK Akreditasyon Kamu Personeli ve Memur Alımı

TÜRKAK Akreditasyon Kamu Personeli ve Memur Alımı

Türk Akreditasyon Kurumu TÜRKAK, kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Kurumdan yapılan resmi açıklamaya göre adayların genel ve özel şartlara uyum sağlaması isteniyor. TÜRKAK memur alımı detayları haberimizde…

TÜRKAK tarafından yayımlanan kamu personeli alımı ve memur alımı sınav duyurusu ardından birçok aday detayları merak ediyor. Sınava ilişkin genel bilgiler ve sınava katılma koşulları konusunda aşağıdaki yazımızda bilgi alabilirsiniz.

Personel Alımı Hangi Alanlarda Olacak?

TÜRKAK, yapılacak sınav ardından “Akreditasyon Uzman Yardımcısı ve İdari Personel Alımı” yapılacağını duyurdu. Toplamda 8 kişinin alınacağı sınav ardından başarılı olan adaylar, kurumun ilgili yerlerinde istihdam edilecek.

TÜRKAK Sınavı Genel Koşulları

TÜRKAK personel alımı için sınav koşullarının ilk bölümü, genel şartlar olarak DMK kurallarını kapsıyor. Adaylar genel koşulları taşıması isteniyor. Bu maddeler arasında, bir sene yargılanmamış olmak, askerlikle ilişiğin olmaması gibi detaylar bulunuyor. Kapsamlı genel şartlar listesini şu sayfadan takip etmeniz gerekiyor.

Başvuru Tarihleri

Akreditasyon Uzman Yardımcılığı kadrosuna başvurular, 15 Mart 2023- 2 Nisan 2023 tarihleri arasında gerçekleşiyor. İdari Personel Pozisyonu için de bu tarihlerde başvuruların tamamlanmış olması isteniyor.

Nasıl Başvuru Yapılır?

Türk Akreditasyon Kurumu Personel ve Destek Hizmetleri Başkanlığı başvuru yeri e devlet olarak belirlenmiştir. E devlet girişi ardından tek bir pozisyona başvuru olması gerekecektir. Elektronik ortamdan gerçekleşen başvurular için istenen belgeler şöyledir:

• Diploma veya yurt dışı mezuniyetleri için denklik gösterir belge,

• Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı tarafından onaylı eş değerlik belgesi,

• Yazılı ve uzun olmayan bir özgeçmiş, özgeçmişteki bilgileri destekleyen ve doğrulayan bir güncel fotoğraf hazırlanmış olmalıdır.

Adayların bilgi beyanında yanlış detaylar olması halinde başvuruları geçersiz sayılacaktır. Bilgileri eksiksiz alacakları referans siteye de önem vermeleri gerekir.

turkak-personel-alimi.jpg

Sözlü Sınav Tarihi Ne Zaman?

TÜRKAK personel alımında sözlü sınav hakkı kazananların 10 Nisan-13 Nisan 2023 tarihleri arasındaki sözlü sınava girmeleri gerekiyor.

TÜRKAK kamu personeli başvuruları detaylı bilgisini turkak.org.tr adresinden de incelemeniz önerilir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.