Türk Patent Kurumu 10790 TL Maaşla 14 Kamu Personeli Alacak! Başvuru Kılavuzu

Türk Patent Kurumu 10790 TL Maaşla 14 Kamu Personeli Alacak! Başvuru Kılavuzu

Türk Patent Kurumu bünyesinde bulunan personel eksiğini gidermek amacıyla iş ilanı yayımladı. Kurum tarafından yayımlanmış ilana göre 10790 TL maaşla 14 Kamu Personeli alacak! Başvuru kılavuzunda belirtilmiş şartları taşıyor olmak gerekiyor.

Türk Patent ve Marka Kurumu bünyesinde görevlendirilmek üzere 14 Kamu Personeli alacak! İlan başvuru kılavuzunda belirtilen şartları taşıyan ve işe alımı gerçekleşen personele 10790 TL maaş verilecek. Sınai Mülkiyet Uzman Yardımcısı Kadrolarında istihdam edilmek üzere üniversitelerin farklı fakülte ve bölümlerinden mezun 14 Sınai Mülkiyet Uzman Yardımcısı alınacak.

Kamu Personeli Alımı Başvuru Şartları Neler?

İlana başvuruda bulunacak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 48 inci maddesinde belirtilmiş niteliklere sahip olmaları isteniyor.

tpmk-is-ilani.jpg

En az 4 yıllık Lisans eğitimi veren üniversitelerin Eczacılık, Endüstri Ürünleri Tasarımı veya Endüstri Tasarımı, Kimya, Kimya Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Tekstil Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Uçak Mühendisliği veya Uzay Mühendisliği bölümlerinden veya denkliği Yükseköğretim Kurumları tarafından kabul edilmiş yurt içi ve dışı öğretim kurumlarından mezun olmak.

ÖSYM tarafından 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSS-P1 puan türünden en az 80 puan almış olmak.

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) İngilizce dilinde en az 70 puan almış olan adaylar aranıyor.

Giriş sınavının yapıldığı yıl ocak ayı ilk günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.

Başvuru Esnasında Talep Edilen Belgeler

Kurum resmi web sitesi üzerinden oluşturulmuş başvuru formu.

Diploma veya Mezuniyet belgesinin ya da eğitimini yurt dışında tamamlamış olan adaylar için diploma denklik belgesinin aslı.

ÖSYM internet sitesinden temin edilmiş KPSS Sonuç belgesi.

YDS Sonuç belgesi aslı veya kontrol kodu bulunan sureti.

T.C. Kimlik Numarası beyanı (nüfus cüzdanı fotokopisi).

İlan Başvuruları Nasıl ve Hangi Tarihlerde Yapılabilecek?

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından yayımlanmış iş ilanına başvurular 7 Kasım ile 8 Aralık 2022 tarihleri arasında sadece kurum resmi web adresinden elektronik ortamda başvuru yapılabilecek. Farklı şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecek.

Başvuru Kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum