Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı Personel Alımı Bitiyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı Personel Alımı Bitiyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından sözlü sınav ile 2 uzman yardımcısı personel alımı ilanı resmi gazetede yayımlanmıştı. İlgilenen kamu personel adayları için başvurular bitiyor.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) bünyesinde çalışmak üzere sözlü giriş sınavı ile Genel İdare Hizmetleri alanında 2 kişi uzman yardımcısı personel alımı yapılacağı ilanla duyuruldu.

Resmi gazetede yayımlanan ilana göre alınacak boş kadro için adaylarda gerekli olan şartlar hakkında bilgi verildi.

Kamu Personel Alımı Başvurusu Tarihi ve Yeri

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı uzman yardımcılığı giriş sınavı için başvurular 10 Ocak 2022 tarihinde mesai bitimi olan saat 18: 00’e kadar yapılacaktır.

Başvurular online olarak e- devlet üzerinden TİKA Başkanlığı Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ya da Kariyer Kapısı internet adresinden yapılması mümkün olacaktır. Kariyer Kapısı üzerinden yapılmayan başvurular kesinlikle dikkate alınmayacaktır.

Memur Alımı Başvurusu Şartları

Devlet Memurları Kanunu gereğince belirtilmiş olan şartların hepsi başvuru yapacak adaylarda bulunmalı,

Başvuru yapacak adaylar en az 4 yıllık lisans eğitimi veren fakültelerin gerekli bölümlerinden ya da bunlara eş olan yüksek öğretim kurulu tarafından kabul edilen yurt içi ile yurt dışında yer alan yüksek öğretim kurumlarından mezun olmalı,

1 Ocak itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmalı,

Son başvuru tarihi ile ÖSYM tarafından 2020 ile 2021 yılında yapılan KPSS sınavında alanlarına göre KPSS puan türü çeşitlerinde uygun puanları almış olmalı,

2020 ile 2021 yılına ait olan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavlarından ve giriş sınavının yapılacağı son başvuru tarihi başlangıcı ile sonucunun açıklanmış olduğu 2022 yılı Elektronik Yabancı Dil Sınavından Arapça, İngilizce, Rusça, Fransızca ya da İspanyolca dilleri arasında en az (B) seviyesinde puan almış olmalı.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.