TSE memur güvenlik ve kamu personeli alımı hangi şartlarda yapıyor

TSE memur güvenlik ve kamu personeli alımı hangi şartlarda yapıyor

Türk Standartları Enstitüsü memur, güvenlik görevlisi ve kamu personeli alımı hangi şartlarda yapıyor. TSE başka hangi unvanlarda alım ve şartlarda ilana çıkıyor. Başvuru sürecine dair tüm detaylar yazımızda...

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Türk Standartları Enstitüsü memur, güvenlik görevlisi ve kamu personeli alımı hangi şartlarda ilana çıkarak yapıyor. TSE uzman yardımcısı, avukat, denetçi yardımcısı, memur, tekniker, bilişim personeli, hizmetli, güvenlik görevlisi, VHKİ, şoför gibi unvanlarda alımlar yapmaktadır.

TSE bünyesinde TSE uzman yardımcısı unvanında yapılan alımlarda adaylardan T.C. vatandaşı olması, 35 yaşını doldurmamış olması, uzman yardımcısının görevine göre herhangi bir lisans veya önlisans mezunu olması, KPSS puanı en az 70 olması, dil ile ilgili alımlarda YDS puanı A seviyesinde olması, gibi genel ve özel şartlar aranmaktadır.

Başvurular kurumun resmi internet sitesi aracılığıyla yapılmaktadır. Kontenjanın 4 katı kadar aday sözlü sınava davet edilmektedir.

TSE bünyesinde avukat unvanı için adayların hukuk mezunu olması ve KPSS puanı en az 70 olması, memur kadrosuna yapılan alımlarda en az önlisans mezunu olması ve KPSS puanı en az 70 olması, şoför alımlarında adayların şoför ortaöğretim mezunu olması ve KPSS puanı en az 70 olması, tekniker unvanına yapılan alımlarda adaylardan teknikerin uzmanlığına göre ilgili önlisans bölümlerinden mezun olması ve KPSS puanı en az 60 olması özel şartları aranmaktadır.

Şoför unvanı için ayrıca en az E sınıfı sürücü belgesinin olması ve SRC2 ve SRC4 belgelerinin her ikisinin de olması şartları istenmektedir.

Yine TSE tarafından bilişim personelleri alımı yapılmaktadır. Bilişim personelleri uzmanlıklara göre yapıldığı için adaylardan ayrıntılı şartlar ve belgeler istenebilmektedir. Örneğin adayların mühendislikler (bilgisayar, yazılım, elektrik, elektronik, endüstri vs.) lisans mezunu olması, 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip olması, güncel program dillerinden en az ikisinin dilini bildiğini belgelemesi ve bilgisayar programları ve uzantılarını iyi derecede bilmesi gibi özel şartlar aranmaktadır. Şartları taşıyan adaylara uygulamalı, yazılı veya sözlü sınav yapılabilmektedir.

Adaylar ilanları aşağıda bulunan ücretsiz cep uygulamasını indirerek takip edebilecek.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.