TİKA KPSS’siz Kamu Personel Alımı İlanı

TİKA KPSS’siz Kamu Personel Alımı İlanı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Başkanlığı (TİKA), kamu personel alım ilanı yayımladı. KPSS’siz ve KPSS’li olmak üzere iki farklı kategoride yapılacak olan alım ilanına ilişkin gerekli olan detayları sizler için haberimizde sunduk.

Kamu Personel Alımı İş İlanları

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Başkanlığı (TİKA), Kendi bünyesinde istihdam etmek üzere Resmî Gazete aracılığıyla yayımlamış olduğu ilana göre kamu personel alımı yapacağını açıkladı. 2 farklı kadroda yapılacak olan alım ilanı için ikamet şartının aranmadığını ve başvuruların 81 şehirden kabul edildiğini açıkladı. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın gerekli olan detayları ve şartları haberimizde verilmiştir.

Memur Alımı Başvuru Koşulları

İlana başvuru yapacak kişilerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden birinden mezun olması gerekmektedir.

Dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışı bölüm mezunlarından da başvurular kabul edilecektir.

Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile mesleki alanda en az 3 yıl deneyimli olmanız gerekmektedir.
Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az iki tanesini bilmeniz gerekmektedir.

KPSS Şartı

2023 veya 2023 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmış olmanız ve P – 3 puan türünde en az 70 taban puan almış olmanız gerekmektedir. KPSS puanı olmayanların ise değerlendirme de taban puanları 70 olarak kabul edilecektir.

Personel Alımı Başvuru Şekli ve Tarihi

Söz konusu kurum tarafından yayımlanmış olan ilana başvurular 21 Kasım 2023 tarihinde başlayacaktır. Son başvuru tarihi ise 15 Aralık 2023 olarak açıklanmıştır. Adaylar başvurularını https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi aracılığıyla online olarak yapmaları gerekmektedir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.