TİHEK KPSS 60 Puanla Güvenlik Görevlisi Alımı Yapıyor

TİHEK KPSS 60 Puanla Güvenlik Görevlisi Alımı Yapıyor

TİHEK güvenlik görevlisi alımı ilanı! Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu, KPSS 60 puanla dolgun maaşla güvenlik görevlisi alımı ilanını Resmi Gazete üzerinden yayımladı. Başvuru detayları için tıklayınız.

TİHEK Güvenlik Görevlisi Alımı

İlandan ismi geçen kamu kurumu kendi bünyesinde istihdam etmek üzere kamuya bir sözleşmeli güvenlik görevlisi alımı yapacağını açıkladı. Resmi Gazete üzerinden 30 Mart 2023 tarihinde yayımlanmış olan bu ilana başvurular ne zaman alınacak? Başvuru yapacak olan adaylar için gerekli olan şartlar açıklanmış ve sizler için haberimizin detayında sorulmuştur. KPSS sınavından 60 puan aldım ve kamuda kendime uygun bir ilanı bulamadım diyorsanız sizin de bu ilanın detaylarını incelemeniz tavsiye edilir.

Güvenlik Görevlisi Alımı Başvuru Şartları Nedir?

İlana başvuru yapacak olan adayların 18 yaşından büyük 35 yaşından küçük olması gerekmektedir.

Atanmaya hak kazanan adaylardan mesleği gereği hastalığının bulunmadığına dair sağlık raporu istenmektedir.

Adaylar yalnızca 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personel Seçme sınavından aldıkları puan ile başvuru yapacaklardır. P93 puanında minimum 60 puan almış olmak şartı aranır.

Başvuru yapacak olan adayların herhangi bir önlisans bölümünden mezun olmaları bu ilan için yeterlidir.

Ayrıca adayların özel sektörde veya kamu kurumu ve kuruluşlarında güvenlik görevlisi olarak fiilen 3 yıl çalışmış olmaları ve bunu SGK tarafından alacakları rapor ile belgelendirmeleri istenmektedir.

guvenlik-gorevlisi-alimi.jpg

Kadın ve erkek adaylardan alınacak başvurular için erkek adayların 175 cm, kadın adayların ise 170 santimetreden kısa olmamaları şartı aranmaktadır.

Adayların 16 Nisan 2023 tarihine kadar geçerlilik süresi dolmamış, silahlı özel güvenlik kartına sahip olması gerekmektedir. Silahsız özel güvenlik kartına sahip olan adaylar bu ilana başvuru yapamayacaklardır.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

TİHEK bünyesinde yayınlanmış olan bu ilana başvurular 7 Nisan 2023 tarihinde başlayacaktır. Adaylar başvurularını 16 Nisan 2023 tarihine kadar e devlet şifreleriyle giriş yapacakları kariyer kamu sitesi üzerinden gerçekleştireceklerdir. Adayları olmayan site üzerinden başvurularını tamamladıktan sonra başvuru altında ibaresini görmeleri gerekmektedir. Başvuru ibaresini görmeden Sistemi kapatmanız tavsiye edilir. Zira başvurunuzu doğru olarak yapamadığımız takdirde söz konusu kurum hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Bu konuda bütün sorumluluk size aittir.

Kamu güvenlik görevlisi alımı

Güvenlik alımı

TİHEK güvenlik görevlisi alımı

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.