Ticaret Bakanlığı Ve Helal Akreditasyon 422 Personel Alımı Online Başvuruları

Ticaret Bakanlığı Ve Helal Akreditasyon 422 Personel Alımı Online Başvuruları

Ticaret Bakanlığı ve Helal Akreditasyon Kurumu tarafından güncel ilanlar yayımlandı! Her iki kurum tarafından yayımlanmış ilanlara göre bünyelerinde görevlendirilmek üzere 422 Personel alımı yapılacak. Yayımlanan ilanlara adayların online başvuruları kabu

T.C. Ticaret Bakanlığı ve Helal Akreditasyon Kurumu tarafından yayımlanmış iş ilanlarına bünyelerinde istihdam edilmek üzere 422 Personel alımı gerçekleştirilecek. Ticaret Bakanlığı’nın yapacağı alıma göre Genel İdare Hizmetleri Sınıfı kadrolarında görevlendirilmek üzere 419 Ticaret Uzman Yardımcısı alımı, Helal Akreditasyon Kurumuna ise Helal Akreditasyon Uzman Yardımcısı alımı yapılacak. İlgili ilanlara başvuruda bulunacak olan adayların karşılıyor olmaları gereken bazı şartlar da ilanların başvuru kılavuzlarında belirtildi.

Personel Alımı Yapılacak Unvanlar ve Kontenjan Sayıları

Kurumların yayımlamış oldukları iş ilanlarına göre; Helal Akreditasyon Kurumu bünyesinde istihdam edilmek üzere 2 Gıda Mühendisi ve 1 İlahiyat alımı gerçekleştirecek. Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanmış ilanda ise 60 Mühendis ve Teknik Bölümler, 10 Ziraat Mühendisi, 7 İnşaat Mühendisi, 7 Makine Mühendisi, 6 Kimya Mühendisi, 5 Gıda Mühendisi, 24 İstatistik, 62 İktisat, 55 Uluslararası İlişkiler, 50 İşletme, 50 Kamu Yönetimi, 50 Hukuk ve 33 Maliye olmak üzere farklı unvanlardan toplam 422 Personel alımı yapılacak.

Ticaret Bakanlığı başvuru Kılavuzu

Helal Akreditasyon Kurumu başvuru kılavuzu

Kamu Personeli Alımı Başvuru Şartları Neler?

Adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 48 inci maddesinde yer alan genel şartları taşıyor olmaları gerekiyor.

1 Ocak 2022 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış adaylar tercih edilecek.

Ticaret Uzman Yardımcılığı

Üniversitelerin 4 yıllık Lisans eğitimi veren bölümlerinden, Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisadi ve İdari Bilimler, İktisat, İşletme ve Mühendislik fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından kabul edilen yurt içindeki veya dışındaki öğretim kurumlarının birinden mezun olmak.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılmış Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSS-P2, P3, P4, P12, P13, P14, P15, P16, P17, P19, P20, P21, P22, P24, P25, P26, P27, P29, P30, P31, P32, P34, P35, P36 veya P37 puan türlerinden en az 70 puan almış olmak.

Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde Almanca, Fransızca ve İngilizce dillerinin birinden YDS/e YDS’den en az (C) seviyesinde puan almış olmak veya dil yeterliliği bakımından bunlara denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan belgeye sahip olmak.

Helal Akreditasyon Uzman Yardımcısı

ÖSYM tarafından 2021 ve 2022 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSS-P1 veya P3 puan türlerinden asgari 70 puan almış olmak.

İlan son başvuru tarihi itibariyle 5 yıl içerisinde ÖSYM tarafından yapılmış İngilizce ve Arapça dillerinin birinden YDS/e-YDS’den asgari C derecesinde puan almış ya da iki yıl içerisinde alınan dil yeterliliği bakımından ÖSYM tarafından YDS denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak.

4 yıllık Lisans eğitimi veren üniversitelerin Gıda Mühendisliği veya İlahiyat bölümlerinden veya denkliği YÖK tarafınca kabul edilmiş yurt içi veya dışında bulunan yükseköğretim kurumlarından mezun olmak. Askerlik çağına gelmiş olan erkek adayların askerlik ile ilişiğinin olmaması gerekiyor.

Personel Alımı İlanı Başvuru Süreci Nasıl ve Hangi Tarihlerde Olacak?

Kurumlar tarafından yayımlanmış iş ilanlarına başvurular Ticaret Bakanlığı için 7-16 Kasım 2022, Helal Akreditasyon Kurumu için ise 14-20 Kasım 2022 tarihleri arasında e-Devlet sistemi üzerinden Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım sayfası kullanılarak veya Kariyer Kapısı platformu resmi web sitesi üzerinden yapılabilecek. Başvurular sadece elektronik ortamda gerçekleştirilecek.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: Kamupersoneli2

Facebook: kamupersonelialim1

Instagram: kamupersonelialim

APLEE Telefonları cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonları cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonları cep uygulaması için tıklayın.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.