Ticaret Bakanlığı 60 Memur Alımı İlanı Son Günler

Ticaret Bakanlığı 60 Memur Alımı İlanı Son Günler

Ticaret Bakanlığı tarafından memur alımı yapılıyor. Geçtiğimiz günler de açıklanmış olan başvuru kılavuzuna göre 60 memur alımı için başvurular başladılar! Müracaat günlerinin son günlerine yaklaştık. Başvuru yapmak için acele ediniz.

Ticaret Bakanlığı 60 Memur Alımı İlanından Son Başvuru Günü Yaklaştı

Ticaret Bakanlığı bünyesinde istihdam etmek üzere 10 hukuk, 10 mühendislik ve teknik, bölüm 5 işletme, 5 kamu yönetimi, 4 istatistik, 3 çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkiler 3 ekonomi, 5 uluslararası ilişkiler ve 10 iktisat alanında olmak üzere 60 memur alımı yapılacaktır. Merkez Birimde istihdam etmek üzere yapılacak olan alımlar KPSS puan sıralamasına göre gerçekleşecektir.

Bakanlık Memur Alımı Müracaat Koşulları Nelerdir?

Bakanlık tarafından yapılacak olan ilana müracaatlar, Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartına sahip olan vatandaşlardan alınacaktır.

Alımlar kamu kurumu tarafından yapılacak olan mülakat sınavına göre gerçekleşecek olup, sınavın yapılacağı tarih itibariyle 36 yaşından gün almamış olmanız gerekmektedir.

Erkek personel alımı adaylarının askerlik görevi itibariyle muaf olmuş olması, askerlik ile ilişiğinin olmaması veya tecilli olması gerekmektedir.

Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olan ve arşiv ve güvenlik soruşturması kapsamında olumlu sonuçlanan adaylar dan alım gerçekleşecektir.

ticaret-bakanligi-60-yeni-memur-alimi-ilani.jpg

Ayrıca sosyal güvenlik kurumları tarafından yaşlılık, emeklilik ve benzeri türde aylık almıyor olmanız istenmektedir.

Devlet Memuru Alımları KPSS Puanıyla Yapılacak

2022 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olmak şartıyla Kamu Personeli Seçme Sınavından P3 puan türünde 70 taban puana sahip olmanız gerekmektedir. Kadrolara göre istenilen puan türünde farklılık oluşabilir.

Ticaret Bakanlığı İlanı için Müracaat Duyurusu

Yayımlanmış olan başvuru kılavuzu incelendiğinde, müracaatların 8 Haziran 2023 tarihinde başladığı saptanmıştır. Müracaatlarını işe alım kariyer resmi internet sitesi üzerinden 12 Haziran 2023 tarihi de dahil olmak üzere çevrimiçi olarak gerçekleştirmeniz gerekmektedir. İlgili tarih dışında yapılan müracaatlar değerlendirilme aşamasına alınmayacaktır.

Ticaret Bakanlığı kamu personel alımı, 2023 personel alımı 2023, Ticaret Bakanlığı uzman alımı, 2023 Ticaret Bakanlığı uzman yardımcısı alımı, 2023 devlet personeli alımı.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.