Ticaret Bakanlığı 60 Bin Maaşla Memur Alımı İlanı Duyurdu!

Ticaret Bakanlığı 60 Bin Maaşla Memur Alımı İlanı Duyurdu!

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Ticaret Bakanlığı personel eksikliklerini gidermek amacıyla 60 Bin Maaşla memur alımı yapacak. KPSS şartı var mı? Başvurular ne zaman başlayacak? İşte alım ilanı detayları..

Ticaret Bakanlığı 60 Bin Maaşla Memur Alımı İlanı Duyurdu

Kamuda bakanlıklar personel alımlarına devam ediyor. Ticaret Bakanlığı ’da bundan birisi. 2023 TBMM seçimlerinin tamamlanmasından sonra memur alım haberi ilk olarak Ticaret Bakanlığı ‘dan geldi. Yayımlanan resmi alım ilanına göre Ticaret Bakanlığı personel eksikliklerini gidermek amacıyla 60 Bin Maaşla memur alımı yapacak.

60 bin lira maaş imkanı

Ticaret Bakanlığı bünyesine alınacak memurlar Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanı 3 katına kadar brüt maaş ödemesi yapılacağı ilanda açıkça belirtilmiş. Şu anda güncel rakamlara göre Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanı 20 binin üzerinden, bu tutarın 3 katı ise 60 bin lira maaş anlamına geliyor. Ücret ile ilgili detayları ilanın tam metninde bulabilirsiniz.

KPSS şartı var mı?

Adayların 2020 veya 2021 yılında yapılan KPSS'den en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir. Değerlendirmede, KPSS puanının %70'i ve YDS puanının %30'u kullanılacaktır. Ancak KPSS puanı olmayan adaylar da başvuru yapabilecekler, ancak KPSS puanları 70 olarak kabul edilecektir. Değerlendirmede ise, KPSS puanı %70 ve YDS puanı %0 olarak değerlendirilecektir.

Başvuru Şartları:

Başvuru yapacak adaylardan, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen şartlar aranacaktır. Özellikle KPSS, YDS, eğitim ve mesleki şartlar gibi kriterler dikkate alınacaktır.
Genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, sağlık sorunu bulunmamak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç almak, erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış veya ilişiği olmamak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak gibi şartlar aranmaktadır.

ticaret-bakanligi-60-bin-maasla-memur-alimi-ilani-duyurdu.jpg

Özel olarak ise, alım kadroları için adayların geçerlilik süresi dolmamış Yabancı Dil Sınavı'ndan İngilizce puanı almış olmaları gerekmektedir. Eğitim şartı ise en az dört yıllık eğitim veren üniversitelerin bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği veya endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmak şeklindedir.

Kontenjan Dağılımı:

Ticaret Bakanlığı bünyesine 60 bin lira maaş ile alınacak personelin Kontenjan Dağılımı bilişim personeli pozisyonunda olacak. Detaylı kadro dağılımı ise şu şekilde;

Kıdemli Ağ Uzmanı - 1 Kişi

Bilgi Güvenliği Uzmanı - 1 Kişi

Kıdemi Bilgi Güvenliği Uzmanı - 1 Kişi

Sistem Uzmanı - 2 Kişi

Veri Tabanı Yöneticisi - 1 Kişi

MSSQL Veri Tabanı Uzmanı - 1 Kişi

Kıdemli Yazılım Geliştirme ve Altyapı Uzmanı - 1Kişi

Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı - 3 Kişi

Yazılım Geliştirme Uzmanı - 1Kişi

Kıdemli Sistem Uzmanı - 1Kişi

Sistem Uzmanı - 1Kişi

Başvurular dijital ortamda

Başvurular, dijital ortamda 16 Haziran 2023 - 26 Haziran 2023 tarihleri arasında saat 17:00'ye kadar alınacaktır. Başvurular, e-Devlet (Ticaret Bakanlığı/Kariyer Kapısı) ve Kariyer Kapısı web sitesi üzerinden gerçekleştirilecektir. Posta veya diğer başvuru yöntemleri kabul edilmeyecektir.

Ticaret Bakanlığı personel alımı, Ticaret Bakanlığı memur alımı, 2023 memur alımı, 2023 personel alımı, son dakika 2023 memur alımı, Ticaret Bakanlığı güncel ilan.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.