Ticaret Bakanlığı 1500 Kamu Memur Alım İlan Açıklaması

Ticaret Bakanlığı 1500 Kamu Memur Alım İlan Açıklaması

Ticaret Bakanlığı tarafından Bakan Bolat, bünyesinde yapılmış olan açıklamaya göre, 1500 kamu memuru alım ilan açıklaması duyuruldu. ÖSYM aracılığıyla KPSS tercih kılavuzu ile yapılacak olan alımlar için ilana dair şartlar ve süreci bilgisi haberde...

Kamu Memur Alımı İlan Duyurusu

Ticaret Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 1500 kamu memur alımı ilanına çıkacağını açıkladı. Taşra merkez teşkilatlarında istihdam edilmek üzere yapılacak olan alım ilanına 81 şehirde bulunan ve kurum tarafından istenen şartları sağlayan adaylardan müracaatlar kabul edilecektir.

Ticaret Bakanı, Pr. Dr. Ömer Bolat tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan güncel açıklamaya göre, 1500 memur alımı yapılacağı açıklanmıştı. İşe alınacak olan personeller ülkemizde fahiş fiyatlarla mücadele kapsamında istihdam edileceği bilgisi paylaşıldı.

17 Ekim 2023 tarihli yapılan güncel açıklamaya göre ise Bakan tarafından 1.500 memur alımı tekrar hatırlatıldı ve alım ilanına ilişkin sürecin en kısa zamanda ilerleyen günlerde başlayacağı bildirildi.

Konuya ilişkin yapılan açıklama: “Fahiş fiyatla mücadele kapsamında KPSS ile 1.500 memur alıp piyasayı denetleyeceğiz. Aldığımız tedbirlerle indirim kampanyaları başladı. İndirim yapan marka ve şirketleri bakanlığımızın sitesinde yayınlayacağız.”

Personel Alım İlanına İlişkin Duyuru

Genel İdari Hizmetler sınıfında denetmen ve denetmen yardımcısı kadrolarında istihdam edilecek olan memurların 8. ve 9. derecede kadrolarda işe alınacağı açıklandı. İşe alınacak olan personeller ÖSYM aracılığı ile yayınlanacak olan kılavuz ile gerçekleşecektir. Bu nedenle başvuru yapmak isteyen adayları KPSS puanının olması gerekmektedir. Çünkü işe alınacak olan personeller KPSS puan sıralamasına göre belirlenecektir.

Adayların 2022 veya 2023 yıllarında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmış olması ve P - 3 veya P - 4 puan türlerini en az 70 taban puan şartıyla karşılıyor olması ilana başvuru yapması için aranan şartlar arasındadır.

Kamu Personel Alımı ve Başvuru Süreci

Bakanlık tarafından işe alım kılavuzu henüz yayınlanmamıştır. Alım kılavuzunun yayınlanması ile müracaat tarihinin ve sürecinin belli olduğunda zaman haberdar olmak için ücretsiz olarak cep uygulamalarımızı indirebilir ve sürece kolaylık ile dahil olabilirsiniz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.