TENMAK KPSS’siz 2 Devlet Personeli Alımı Yapacak

TENMAK KPSS’siz 2 Devlet Personeli Alımı Yapacak

Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu (TENMAK), 26 Ekim 2023 tarihli Resmî Gazete ürerinden yayımlamış olduğu ilana göre devlet personeli alımı yapılacaktır. Yüksek maaş ödemesi yapılacak olup; ilana ilişkin detayları sizlere haberimize sunduk

Devlet Personeli Alımı İş İlanları

Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu (TENMAK), kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 2 devlet personeli alımı yapılacaktır. KPSS’siz yapılacak olan alım ilanı için Kadın ve erkek adaylardan müracaatların kabul edileceği belirtildi. Ayrıca ikamet şartı olmadan 81 şehirden yapılacak olan alım ilanına ilişkin gerekli olan detayları kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak kılavuz ile birlikte size sunduk.

Personel Alımı Başvuru Koşulları

Müracaat etmek isteyen kişilerin 10 Nisan 2023 tarihi itibariyle genel bütçe özel bütçe kapsamındaki kamu idarelerine, mesleğe özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle; yeterlik sınavı, müfettiş, denetçi ve denetmen kontroller kadro pozisyonlarını yardımcı veya stajyerlik geçen süreleri dahil en az 5 yıl alanlarında görev yapmış olması gerekmektedir.

Kamu Personel Alımı Başvuru Şekli ve Süreci

TENMAK, merkez teşkilatından istihdam edilmek üzere yapılacak olan bu alım ilanına başvurular 6 Kasım 2023 tarihinde başlayacaktır. Yukarı da verilmiş olan koşulları sağlayan adaylar başvurularını 10 Kasım 2023 tarihine de dahil olmak üzere tamamlamış olmaları gerekmektedir. Başvurular e-Devlet üzerinde Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi. cbiko.gov.tr) üzerinden giriş yaparak online olarak yapmaları gerekmektedir. Şahsen veya posta yolu ile yapılacak olan müracaatlar değerlendirilme aşamasına alınmayacaktır.

TENMAK Memur Alımı Sınav Şekli

İşe alınacak olan personeller denetmen yardımcısı kadrosunda istihdam edilecek olup, sözlü sınav sonucuna göre belirlenecektir. Sınava katılmaya hak kazanan adaylar, başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından kurumun resmi internet sitesi üzerinden yapılacak olan duyuru ile belirlenecektir.

Adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacaktır. Adayların sınav saatinden en az yarım saat önce sınav yerinde hazır bulunmaları gerekmektedir. 100 tam puan üzerinden değerlendirmeler yapılacak olup, giriş sınavında başarılı sayılabilme için başarı puanınızın en az 70 puan olması gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.