TCDD 114 KPSS’li ve KPSS’siz kadrolu kamu işçi ile personel alımı

TCDD 114 KPSS’li ve KPSS’siz kadrolu kamu işçi ile personel alımı

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü 114 KPSS’li ve KPSS’siz kamu işçi alımı ve personel alımı gerçekleştiriyor. TCDD Kadrolu işçi alımı ilanına başvuru nasıl yapılacağı ve hangi şehirlere yerleştirme yapılacağı listesi verildi.

TCDD Kamu İşçi Alımı ve Personel Alımı

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü farklı şehirlere yerleştirmek üzere personel alım ilanı yayınladı. TCDD KPSS’li ve KPSS’siz olarak başvuru kabul ediyor. Her branşın farklı özelliği bulunduğu üzere kılavuz incelemesi önem arz ediyor. Kamu personeli alımı cep uygulamamızı indirerek anlık ilanlardan haberdar olabilirsiniz.

Şehir Listesi

Kocaeli, Ankara, İzmir, Sivas, Malatya, Adana, Afyonkarahisar ve Çankırı şehirleri açıklandı. Bu şehirlere başvuru yaparken size yakın olan şehri seçmeniz önem arz ediyor. Ülke genelinden başvuru kabul etmektedir.

TCDD Kurumu Açıklaması

İş sözleşmesiyle 13 kaynakçı (oksijen ve elektrik), 86 makine bakımcı ve 15 makine teknisyeni - motor ve makine (motor tamircisi) olmak üzere 114 işçi alınacaktır.

13 kaynakçı (oksijen ve elektrik) işgücü talebimizin KPSS şartı aranarak, 86 makine bakımcı ve 15 makine teknisyeni - motor ve makine iş gücü taleplerimizin ise KPSS şartı aranmaksızın 30 Ekim 2023 tarihinde ülke düzeyinde çalışma adresine göre İŞKUR’da 30 Ekim 2023 ile 03 Kasım 2023 tarihleri arasında yayımlanacaktır.

Belirtilen meslek yüksekokulu programlarından mezun olması gerekiyor. İlan tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olması istenmektedir.

Kaynakçı alımı: Kaynak Teknolojisi Kaynakçılık Kaynak Metalurji Metal İşleri Metalurji ve Malzeme Metalurji Malzeme önlisans mezunları başvuru yapabilecek.

Makine Bakım ve Onarımcısı Alımı: Makine İş Makineleri Makine Teknisyenliği Makine Yağları ve Yağlama Teknolojisi Termik Santral Makineleri Tesviye Raylı Sistemler Makine Teknolojisi Mekatronik bölümleri mezunu olması isteniyor.

Makine Teknisyeni – Motor ve Makine Tamircisi Alımı: Otomotiv Teknolojisi Makine Motor Motor Motor Otomotıv Oto Elektrik ve Elektroniği Otobüs Tamir ve Bakım Otomotiv Otomotiv Endüstrisi Otomotiv Metep Otomotiv Tasarım ve İmalat bölümleri istenmektedir.

Adaylara önemli not: İŞKUR sistemine girdiğiniz zaman iş yeri ünvanına TCDD yazarak aratın ilanlara ulaşabilirsiniz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.