Sigoratıcılık ve Emeklilik Denetleme Kurumu 60 Devlet Personeli Alımı

Sigoratıcılık ve Emeklilik Denetleme Kurumu 60 Devlet Personeli Alımı

Sigortacılık, ve Özel Emeklilik Düzenleme, ve Denetleme Kurumu yakın zamanda devlet personeli alacağını açıkladı. Kurumun paylaşımına göre 60 boş kadro için alımlar gerçekleştirilecek.

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) giriş sınavı detayları da paylaşıldı. Yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı giriş sınavları gerçekleştirilecek. Giriş sınavının yazılı aşamasına alınacak personel sayısının 20 katı kadar aday çağırılacaktır.

Personel Alımı Aranılan Genel Şartlar

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu aday genel şartları şu şekildedir;

Devlet Memurları Kanununun genel şartlarını taşımak.

35 yaşını doldurmamak.

KPSS Lisans sınavında istenen taban puanı şartlarını taşımak.

Devlet Personeli Alımı Sınav Başvuru Tarihi ve Yeri

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu sınav başvuruları 8 Mart -19 Mart 2023 tarihinde yapılacaktır. Adaylar başvurularını, e-Devlet üzerinden gerçekleştirebilecektir. Adaylar yalnızca bir alana başvuru yapabilir.

SEDDK Kamu Personeli Alımı Başvurular Nasıl Değerlendirilecek?

Başvurular sonrasında aranılan şartları taşıyan adaylar puan türüne göre değerlendirilecektir. Yapılan sıralamada, atama yapılacak kadro sayısının 20 katı kadar aday çağırılacaktır. İnternet üzerinde süresi içerisinde yapılmayan başvurular kurum tarafından dikkate alınmayacaktır. İstenen belgelerde, gerçeğe aykırı beyanda bulunan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Sınav Sonu Değerlendirmesi

Yazılı ve sözlü sınav aşamasında puanlar aritmetik olarak hesaplanır. Sınavda başarılı olan adaylarda en yüksek puan alan kişiden başlayarak atama yapılacaktır. Giriş sınavında başarılı olmak şartıyla atama yapılacak kadro sayısı kadar yedek aday belirlenecektir.

Asıl listedeki adaylardan atama olmadığı zaman yedek adaylar çağırılacaktır. En yüksek puandan başlayarak yedek adaylar kurum tarafından değerlendirilecektir. Giriş sınavında başarılı olan adayların, duyuruları kurumun resmi internet adresinde açıklanacaktır. Bununla beraber adaylar sınav sonuçlarına ilişkin bilgileri Kariyer Kapısı üzerinde görebilecektir.

Sınav Nerede Yapılacak?

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu giriş sınavının yazılı aşaması, 08 Nisan 2023 tarihinde yapılacaktır. İstanbul’da gerçekleştirilecek giriş sınavının yazılı aşamasına girmeye hak kazanan adaylar kurumun resmi adresinde paylaşılacaktır. Adaylara kurum tarafından ekstra bir tebligat yapılmayacaktır. Sınav sürecine dair bilgileri e-Devlet üzerinde bulabilirsiniz.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayın

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.