SGK Sözleşmeli 45 Memur Alımı Başvuruları 13 Ağustos Son

SGK Sözleşmeli 45 Memur Alımı Başvuruları 13 Ağustos Son

SGK Sözleşmeli memur alımı yapılacak. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan açıklamada 45 personel alınacağı belirtildi. Alım kaç şehre ve hangi şartlarda yapacağı detaylarını sunduk.

Sözleşmeli memur alımı SGK bünyesinde yapılacak. Genel ve özel şartları yerine getiren adaylar toplam 3 unvanda başvuruda bulunabiliyor. Kuruma başvuru yapacaklarda aranan genel ve özel şartları adayların erişimine açıldı.

SGK Sözleşmeli Personel Başvuru Zamanı

SGK başvuru tarihi, 13 Ağustos 2021 gün bitimine kadardır. Kurum kendi resmi internet adresinden alınacak başvuru formunun tam olarak doldurulması gerekmektedir. 29 operasyon görevlisinin alınacağı ilanda 8’er kişi toplamda 16 kişi da yerel takım lideri ve idari işler görevlisi bölümlerindendir.

Alımı Yapacak Şehir Listesi

İstanbul, Ankara, Aydın, Denizli, Samsun, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa şehirleri olarak ilan edilmiştir.

Sosyal Güvenlik Kurumu sgk.gov.tr adresine giriş yapan adaylar bu alandaki formu doldurduktan sonra şu belgeleri de hazırlamalıdır:

• Başvuru dilekçesi

• Özgeçmiş

• Adli sicil beyanı 

• Sağlık beyanı hazırlamalıdır. Belgelerin elden ya da posta yolu ile eksiksiz şekilde teslimatı gerekmektedir.

Sigorta Personel Alımlarında Adaylardan Aranan Ortak Nitelikler

Sigorta personel alımı için aranan ortak nitelikleri de dikkate almak gerekmektedir. Askerlikle ilişiği olan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Askerlikten muaf olmak veya askerliği tamamen bitirmiş olmak gerekir. Fiziksel ya da ruhsal açıdan görevlerini yerine getirebilecek durumda olmayan adaylar alınmamaktadır.

Adayların yurt içi ve yurt dışında herhangi bir seyahat engeline takılmaması gerekmektedir. Önceden Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde yapılan bir çalışmadan atılmamış olmak diğer önemli şarttır. Kurumda çalışırken arşiv araştırmasına engeli olmamak ve kamudan mahrum olmamak gerekir. Yerel takım liderleri için adayların ayrıca şu koşullara sahip olması istenmektedir:

• En az 5 yıllık iş deneyimine sahip olmak

• En az iki sene ekip lideri, koordinasyon görevlerinde bulunmuş olmak

• Bilgisayar okuryazarlığı gerekmektedir. İdari işler görevlisinde Excell programını çok iyi düzeyde biliyor olmak gerekmektedir. Dil bilgisi de başvurularda istenmektedir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.