SGK 75 Kamu Personeli Alımı Başvuru Kılavuzu

SGK 75 Kamu Personeli Alımı Başvuru Kılavuzu

Sosyal Güvenlik Kurumu 75 kamu personeli alımı için iş ilanları yayınladı. Online başvurulur 75 memur alımı ilanı şartları kılavuz halinde erişime sunuldu. Başvuruları 4 Aralıkta başlayacak ve 20 Aralık bitimine kadar devam edecektir.

SGK Kamu Personeli Alımı

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı75 memur alımı başvuruları 4 Aralık 2023 tarihinde başvuruları başlıyor. Aşağıda kılavuzunu sunduğumuz yerden daha detaylı inceleme yapabilirsiniz. Aşağıda bulunan cep uygulamamızı indirerek anlık personel alımı olma şansını kaçırmayın.

Kamu Memur Alımı Başvuruları

Başvurular 4 Aralık 2023 tarihinde başlayacak ve 20 Aralık 2023 tarihinde saat 23.59 itibariyle sona erecektir. Adaylar başvurularını E-Devlet üzerinden Sosyal Güvenlik Kurumu - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/) adresinden giriş yaparak gerçekleştireceklerdir.

Devlet Personel Alımı Ortak Şartları

ÖSYM tarafından 2022 veya 2023 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS) ekli tabloda her bir grup için belirtilen puan türlerinin herhangi birinden asgari 70 (yetmiş) puan almış olmak.

En az dört yıllık eğitim veren fakültelerin, Tablo 1’de belirtilen öğrenim dalından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.(Yurtdışındaki üniversitelerin denk bölümlerinden mezun olup başvuru yapabilen adayların başvurularının değerlendirmeye alınabilmesi için E-Devlet başvurusu sırasında “Diğer Belgeleriniz” aşaması altında bulunan “Denklik Gösterir Belge” alanına ilgili dokümanı mutlaka yüklemeleri gerekir.).

Geçerliliği devam eden YDS’den (İngilizce) en az (D) düzeyinde puan almak veya buna denk kabul edilen ve geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak.

Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.