Sayıştay Sınavla Denetçi Yardımcısı Adayı Alımı Yapacak

Sayıştay Sınavla Denetçi Yardımcısı Adayı Alımı Yapacak

Devlet Kurumu yayınladığı ilana göre bünyesine devlet memuru alımı gerçekleştiriyor. Başkanlık duyurduğu ilana göre Kpss şartsız kamu devlet memuru alımı yapıyor. kamupersonelialim.com olarak siz değerli okuyucularımıza haberimizde detayları yazdık.

Sayıştay Başkanlığı yayınladığı ilana göre devlet memuru alımı yapıyor. Yayınlanan ilana göre Sayıştay Başkanlığı bünyesinde istihdam etmek üzere 25 devlet memuru kadrosunda memur alımı gerçekleştiriyor. Sayıştay Başkanlığı bünyesinde Kpss şartsız 25 Denetçi Yardımcısı Adayı devlet memuru alımı yapıyor. Sayıştay Başkanlığı sınavla denetçi yardımcısı adayı alımı yapacağını duyurdu.

Devlet Memuru Alımı Başvuru Şartları

Türkiye Cumhuriyeti uyruklu olmak,

Kamu haklarından mahrum olmamak,

Herhangi bir suçtan dolayı mahkum olmamak,

Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmaması veya muaf olmak,

Görevini yapmasına herhangi bir sağlık sorunu veya diğer problemlerden olmaması,

Fakültelerin siyasal bilgiler, iktisat, işletme, hukuk veya iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden en az lisans düzeyindeki okullardan mezun olmak,

Sayıştay Başkanlığı yayınladığı ilana göre adaylara 2 türde sınav yapacak. İlk olarak eleme sınavı yaparak kazanan adayları seçecek. Daha sonra hak kazanan adaylara yazılı sınav yaparak devlet memuru adaylarını belirleyecek.

Başkanlık Devlet Memuru Alımı Müracaat Zamanı ve Şekli

Sayıştay Başkanlığı devlet memuru alımı ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını 18 Mayıs 2022 ile 26 Mayıs 2022 tarihleri arasında tamamlamaları gerecek. Devlet memuru alımı ilanına başvuracak adaylar başvurularını ÖSYM aracılığı ile yapacaklar. Adaylar başvurularını başvuru merkezleri üzerinden veya ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden yapmaları gerekiyor. Elektronik ortamda yapacak adaylar ÖSYM aday işlemleri sayfasına giriş yaparak bilgilerini eksiksiz şekilde tamamladıktan sonra başvurularını tamamlamaları gerekiyor.

Adaylara 02 Temmuz 2022 tarihinde eleme usulünde eleme sınavı yapılacaktır. Eleme sınavında başarılı olan adaylara 10 Eylül 2022 ile 11 Eylül 2022 tarihleri arasında yazılı sınav yaparak hak kazanan adaylar belirlenecektir.

Yazılı sınavdan da başarılı olan adaylara mülakat sınavı yapılacak olup, Sayıştay Başkanlığı tarafından mülakat yeri ve tarihlerini yayınlayacak.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.