Sayıştay kamu personel alımı başvuruları 19 Nisan’da başlıyor

Sayıştay kamu personel alımı başvuruları 19 Nisan’da başlıyor

Sayıştay Başkanlığı sözleşmeli kamu personel alımı yapılacaktır. Resmi Gazete'de yayınlanarak kılavuz erişime açılmıştı. Sayıştay personel alımı 19 Nisan 2020 tarihinde başlıyor. Adaylar başvuruları nasıl yapacak.

Sayıştay kamu personeli alımı başvuruları 19 Nisan 2021 tarihinde başlıyor. Adaylar başvurularını nasıl yapacak. Adaylar başvurularını şahsen veya posta yolu ile yapacaktır. Sayıştay Başkanlığı tüm detayları şöyle sunuldu.

Bilgisayar donanımı ve ağ yönetimi ve güvenliği hakkında yeterli bilgi,

Sağlık durumu çalışma koşullarına uygun olmalı,

Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmaması,

sayistay-baskanligi-bina.jpg

Yazılım, yazılım tasarımı konusunda en az 5 yıllık deneyim,

Üniversitelerin 4 yıllık bilgisayar, yazılım, elektrik, elektronik, elektrik ve elektronik mühendisliği bölümlerinden mezun olması gerekmektedir.

Yazılım uzmanı, siber güvenlik, sistem, iş zekası ve ağ uzmanı unvanlarında istihdam olacağı, adayların KPSS ve YDS şartlarının yanı sıra iligli unvanlara belirlenen özel şartlar ve genel şartlarında olacağını belirtildi. 2019 veya 2020 KPSS ile KPSSP3 puan %70’i ve son beş yıl içinde YDS veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen YDS dengi puanın %30’unun toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puan alan adaydan başlanarak alım yapılacağı belirtilen duyuruda her pozisyon için 5 (beş) katı aday, Başkanlık tarafından gerçekleştirilecek olan sözlü sınava çağrılacaktır.

Başvuru yapacak adaylarda aranan genel şartlar ise:

Adayların başvuruyu şahsen veya posta ile yapacağı, 19 Nisan 2021 ile 3 Mayıs 2021 tarihi mesai saati bitimine kadar ilgili kurumun adresine şahsen veya son başvuru tarihinde Başkanlığa ulaşacak şekilde posta ile yapılması gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.