Sayıştay Başkanlığı 7 Sözleşmeli Personel Alımı Resmî Gazete

Sayıştay Başkanlığı 7 Sözleşmeli Personel Alımı Resmî Gazete

Sayıştay Başkanlığı Resmî Gazete üzerinden yayımlamış olduğu ilana göre 7 sözleşmeli personel alımı yapacaktır. 2 grup da gerçekleşecek olan alımlar için başvurularda 2021 veya 2022 Kamu Personeli Seçme Sınav puanlarınızı kullanabileceksiniz...

Sayıştay Başkanlığı İş İlanları

Sayıştay Başkanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 7 personel alımı yapacaktır. 2021 veya 2022 yılında KPSS sınavına katılmış olan adaylar, P - 3 puan türünde puanları ile başvuru yapacakken, KPSS sınavına katılmamış olan adayların da müracaatları değerlendirilme aşamasına alınacak olup taban puan 70 olarak hesaplanacaktır. Tüm Türkiye’den kabul edilecek olan ilanın detaylarını kamupersonelialim.com ekibi olarak sizlere sunduk.

Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru Şartları Nedir?

Lisans düzeyinde eğitim veren kurumların bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliği, endüstri mühendisliği veya elektronik mühendisliği bölümlerinden birinden mezun olmuş olmanız gerekmektedir. Aynı zamanda yükseköğretim kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki üniversitelerden mezun olan adaylardan da müracaatlar kabul edilecektir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından yapılacak olan bu alımlar için mühendislik bölümlerinden fen edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren kurumların istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun olan adaylardan da alım yapılacaktır.

Yazılım ve yazılım geliştirme, tasarım üzerine bölümlerden mezun olan adaylar için en az 3 en fazla ise 5 yıl mesleki tecrübe istenmektedir.

Güncel programlama dillerinden 2 tanesine hâkim olmanız ve bilgisayar, çevre birimleri, donanımı ve kurulan ağ yönetimi ve güvenliği hakkında bilgili olmanız gerekmektedir.

Kadın ve erkek adaylardan yapılacak olan bu alımlar için erkek adayların askerlik ile ilişiğinin bulunmaması istenmektedir.

İşe girmeye hak kazanan adaylara Yapılacak olan arşiv ve güvenlik soruşturması kapsamında olumlu sonuçlanmaz istenmektedir. Aksi sonuç alan adayların iş akdine son verilecektir.

Personel Alımı Başvuruları Nasıl ve Ne Zaman Yapılacak?

14 Ağustos 2023 tarihi itibariyle Sayıştay Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan ilana müracaatlar başlamıştır. Son başvuru tarihi 29 Ağustos 2023 olarak belirtilmiştir. Başvurularınızı Başkanlığın resmi adresine şahsen veya son başvuru tarihinde ulaşacak şekilde posta yoluyla gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.