Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı En Az KPSS 50 Puanla Kamu Personeli Alımı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı En Az KPSS 50 Puanla Kamu Personeli Alımı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı atama yöntemi ile en az KPSS 50 puanı bulunan adaylar arasından kamu personeli alımı yapılıyor. En az lise mezunu olan adaylar bu ilana başvuru yapacak. Bakanlık personel alımı başvuru şartları neler olduğu bilgileri...

Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı Sözleşmeli Personel Alımı İlanı!

En az KPSS 50 puanı bulunan adaylar bu kamu personeli alımı ilanına başvuru yapabilecek. İlana göre en az lise mezunu adayların başvurusu kabul edilecek.

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı birimlerinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek ve giderleri Başkanlığımız Özel Bütçesinden karşılanmak üzere 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararına ekli Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 2’ nci maddesinin (b) fıkrasına göre "Yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın, KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle" aşağıdaki tabloda pozisyon ve nitelikleri belirtilen 2 (iki) Büro Personeli ve 2 (iki) Teknisyen olmak üzere toplam 4 (dört) sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.

Büro Personeli Alımı 2 Kişi;

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat, İşletme, Maliye lisans programlarının herhangi birinden mezun olmak, MEB onaylı Bilgisayar işletmeni belgesine sahip olmak ya da öğrenimi sırasında bilgisayar dersini seçmeli ya da zorunlu olarak aldığını belgelemek, Son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak.

Teknisyen Alımı (sıhhi tesisat) 1 kişi; Ortaöğretim Kurumlarının Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme alanından mezun olmak. İhtiyaç olması halinde vardiyalı çalışma düzenini kabul etmek.

Teknisyen Alımı (elektrik) 1 kişi; Ortaöğretim kurumlarının Elektrik, Elektrik – Elektronik Teknolojisi alanlarından herhangi birinden mezun olmak. İhtiyaç olması halinde vardiyalı çalışma düzenini kabul etmek.

Büro personeli alımı en az KPSS 60 puan ve teknisyen alımları için en az KPSS 50 puan gerekmektedir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşıyor olmak,

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b) Başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak,

c) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

d) Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, (…)(1) zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

e) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

2) 2022 yılı Kamu Personel Seçme Sınavına girmiş olmak. (Lisans mezunlarında KPSS-P3, Ortaöğretim mezunlarında KPSS-P94 puanı esas alınacaktır. Kişinin başvurduğu pozisyon için aranan mezuniyet düzeyine göre KPSS puan türüne sahip olması gerekmektedir.)

3) Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak,

4) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu ve benzeri durumu bulunmamak,

5) Güvenlik soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak,

6) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri hâlinde fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olmak,

7) Erkek adaylar için askerlik durumu bakımından;

a) Askerlikle ilgisi bulunmamak,

b) Askerlik çağına gelmemiş bulunmak,

c) Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

8) Son başvuru tarihi (26/04/2024) itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak,

9) İş tecrübeleri ilan şartlarında belirtilen mezuniyetlerden sonra ve ilanın ilk başvuru tarihinden önce olmak,

10) Kamu kurum ve kuruluşlarında başvuruda bulunacağı pozisyon unvanında sözleşmeli olarak çalışmıyor olmak,

11) Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek-1 inci maddesinin dördüncü fıkrasının (a), (b) ve (c) bentlerine göre sözleşmesini tek taraflı fesheden adayların başvuruda bulunmasında herhangi bir engel bulunmamaktadır.

12) Adaylar, ilan edilen pozisyonlardan sadece birine başvurabilecek olup birden fazla pozisyona başvuru yapan adayların tüm başvurular ile usulüne uygun ve/veya zamanında yapılmayan başvurular geçersiz sayılacaktır.

13)Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamaz.

BAŞVURU YERİ, ŞEKLİ VE ZAMANI

1) Adaylar, müracaatlarını 17/04/2024 tarihinde başlayarak 26/04/2024 tarihlerinde saat 23:59:59’a kadar e-Devlet üzerinde "Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma idaresi Başkanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım Hizmeti" ve "Kariyer Kapısı" (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden gerçekleştirilecektir.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.