Sahil Güvenlik Komutanlığı Devlet Memuru Alacak! 2023 İş İlanı

Sahil Güvenlik Komutanlığı Devlet Memuru Alacak! 2023 İş İlanı

Sahil Güvenlik Komutanlığı 24 Ekim 2023 tarihinde Resmi Gazete ilanına göre devlet memuru alacak. Garson, boyacı, bahçıvan, hesap sorumlusu, mühendis ve uzman alımı yapılacak. Başvuru şekli ve şartları erişime açıldı.

Sahil Güvenlik Komutanlığı Devlet Memuru Alımı İlanı

Garson, Boyacı, Bahçıvan, Hesap Sorumlusu, Mühendis Ve Uzman Alımı yapılacak.

Devlet Memuru Alımı Başvuru Koşulları

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak.

2. Sahil Güvenlik Komutanlığı 2023 Yılı Devlet Memuru Alımları Bilgilendirme Kılavuzu’nda ilan edilen unvanlar için son olarak mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2022 yılı KPSS’ye girmiş olmak.

3. “Bilgisayar Mühendisi, İnsan Ticareti ile Mücadele Uzmanı” unvanlarında yapılacak başvurularda 2022 yılı KPSS sınavına ait KPSSP03 puan türünden; “Hesap Sorumlusu, Garson, Boyacı/Badanacı, Bahçıvan” unvanlarında yapılacak başvurularda 2022 yılı KPSS sınavına ait KPSSP94 puan türünden kılavuzda belirtilen asgari puanı almış olmak.

4. Başvuru bitiş tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 18 yaşını tamamlamış (10 Kasım 2005 ve daha önce doğanlar başvurabilir.) 01 Ocak 2023 tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1988 ve daha sonra doğanlar başvurabilir).

5. Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi görevlerde çalışmamış olmak, çalışmış ise 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 97. Maddesinde belirtilen süreleri doldurmuş olmak ve sözleşmeli subay, sözleşmeli astsubay, uzman erbaş veya sözleşmeli er olarak sözleşmesi feshedilmiş veya halen çalışıyor olmamak.

6. Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak veya yapmış sayılacak şekilde muaf olmak.

7. Bilgilendirme kılavuzunda ilan edilen kadro unvanının hizasında belirtilen niteliklere sahip olmak.

8. 2023 Yılı Devlet Memuru Alımları Bilgilendirme Kılavuzu’nda belirtilen diğer şartları taşımak.
İrtibat ve bilgilendirme telefonu: 0 312 416 45 60 (Hafta İçi: 09.00-12.30 ve 13.30-18.00 saatleri arasında)

Devlet Memur Alımı İlanı

Başvurular, 01-10 Kasım 2023 tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr/sahilguvenlik- komutanligi-is-basvurusu internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. Başvuru ile ilgili detayların yer aldığı bilgilendirme kılavuzuna, www.sg.gov.tr internet adresinden ulaşılabilecektir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.