Sağlık Bakanlığı 85 Bin Personel Alımı Şartları Ve Tarihleri

Sağlık Bakanlığı 85 Bin Personel Alımı Şartları Ve Tarihleri

Sağlık bakanlığı 85 bin personel alımı ve şartları ve tarihleri geçtiğimiz günlerde açıklandı. Sağlık bakanı tarafından yapılan açıklamaya göre personel atamaları sağlanacaktır. Kamu personel alımı olarak gerçekleşecek durumların neler olduğunu sunduk.

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru tarihleri ve şartları ile ilgili detaylar zamanlar belli olmaya başlıyor. Sağlık bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 85 bin kadar sağlık personel alımı yapılacaktır. Son dönemlerde sağlık bakanlığına ait 32 bin kadar poliklinik odası bulunmaktadır. Konu ile ilgili detaylı açıklamalar aralıklarla yetkiler tarafından sunulmaktadır.

Sağlık Bakanlığı 85 Bin Personel Alımı Tarihleri

Son günlerde sağlık bakanlığı yetkilileri tarafından atama haberi bekleyen sağlık mensuplarına sevindirici haber sunuldu. Genel olarak günümüzde sağlık bakanlığı 85 bin personel alımı tarihi henüz net olarak belirtilmemiştir. Bakanlık tarafından atamaya dair bilgiler arasında şimdilik 85 bin kadronun açıldığı bilgisi bulunmaktadır. Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarda bazı ülkelerin nüfus sayılarından bile daha fazla personel alımı yaptıklarını belirtmiştir. Son yılların sağlık alanında en büyük atama sürecinin yaşanacağını müjdeleyen sağlık bakanı Fahrettin Koca; gözümüz aydın diyerek kadro haberini sunmuştur. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara atamaların yılsonuna kadar yapılacak olması muhtemel olacağını ifade etmişlerdir.

saglik-bakanligi-personel-alimi.jpg

Sağlık Bakanlığı Kamu Personel Alımı Branş Dağılımı Nasıldır?

Atama haberi ile sevinen sağlık bakanlığına çalışmak isteyenler tarafından personel alım branşlarının dağılımlarını merak etmektedir. Günümüzde sağlık bakanlığı yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre sağlık bakanlığı 85 bin personel alımı branş dağılımı net olarak belli değildir. Branş dağılımları ilerleyen süreçlerde belli olacaktır.

Geçmiş dönemlerde sağlık bakanlığı için 27 bin personel alımlarında branş dağılımlarına en çok uzman doktor alımlarının yaşanacağı belirtilmiştir. Yapılan açıklamalara göre yaklaşık 20 bine yakın uzman doktor alımlarının yaşanacağı ifade edilmiştir. Doktor branşında ise yaklaşık olarak 7 bin alım olacağı; ebe branşında da 150 yakın alım yaşanacağı sunulmuştur. Genel olarak bakıldığında ise henüz daha 85 bin kadro alımlarının başvuru şartları belli değildir. İlgili kişiler tarafından bakanlığın ilerleyen süreçlerde alımlara dair yapılacak açıklamalar merakla beklenmektedir.

Memur alımı iş ilanları anlık olarak kılavuzları sunacağımız üzere cep uygulamamızı indirin.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum