Patent ve Marka Kurumu 7 Sınai Mülkiyet Uzmanı Alımı Başvuruları

Patent ve Marka Kurumu 7 Sınai Mülkiyet Uzmanı Alımı Başvuruları

Türk Patent ve Marka Kurumu 7 sınai mülkiyet uzman yardımcısı alımı yapıyor. Kurum ilanına göre başvuruları 1 Aralık 2021 tarihinde sona eriyor. Kamu personel alımı ilanına göre adaylarda aranan şartlar neler olduğu yazımızda…

Türk Patent ve Marka Kurumu kamu personeli alımı yapacağını halka ilan edildi. Yayınlanan ilanda 3 farklı undanda 7 personel alımı yapılacağı belirtildi.

Alımı yapılacak unvanların ise 2 eczacı niteliğinde uzman yardımcısı, 3 işletme niteliğinde uzman yardımcısı, 2 endüstri niteliğinde uzman yardımcısı olmak üzere 7 personel alınacak olup genel unvan olarak sınai mülkiyet uzman yardımcısı alımı yapılacağı açıklanmıştır.

Uzman Yardımcısı Alım Başvuruları Nasıl Yapılır

Başvuru yapacaklar için uzman yardımcısı alım başvurular belirtilen şartları taşıyanlar arasından alınacak olup başvurular kurumun internet adresi üzerinden yayınlanan formun eksiksiz bir şekilde doldurulması yolu ile yapılacaktır.

Başvurular bu ilan resmi gazete ilanı itibari ile alınmaya başlanmış olup en geç müracaatlar 1 Aralık 2021 tarihine kadar tüm başvurular gerçekleştirile bilecektir.

Başvuru yapacaklar için başvurular sadece online olarak elektronik ortamda yapıla bilecektir.

Uzman Yardımcısı Alımı Başvuruları Şartları

YDS puanı durumu itibari ile başvuru kılavuzunda yer alan puan gruplarından en az 70 puan almış olma,

Lisans olanlar arasında siyasal bilgiler, işletme, iktisadi ve idari bilimler, eczacılık, güzel sanatlar fakülteleri veya fakültelerin tasarım bölümlerinden herhangi birinden mezun olma,

KPSS puan şartı da aranıyor olup eczacı ve işletme uzmanı yardımcısına 80 diğer unvana 70 puan almış olma,

Sınav tarihi itibari ile 30 yaşını doldurmamış olma şartları ile Türk Patent ve Marka kurumuna 7 adet uzman yardımcısı alımları yapılacağı kurumca resmi gazete de belirtilmiştir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.