Özelleştirme İdaresi Düz Memur Alımı Uzman Kadrosuna Yapacak

Özelleştirme İdaresi Düz Memur Alımı Uzman Kadrosuna Yapacak

Hazine ve maliye bakanlığı özelleştirme idaresi başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere KPSS sınavına girmiş olan memur alımı yapacağını duyurdu. Özelleştirme Ve İdare Başkanlığı uzmanı kadrosu için yerleştirilmek üzere memur alımı yapılıyor.

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere personel alımı yapacağını duyurdu . Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere KPSS sınavına girmiş 8 adet uzman yardımcısı alma yapacağını duyurdu uzman yardımcısı alımı için başvuru özel ve genel şartları açıklandı.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı personel alımı için adayların 2 aşamalı soru sınava gireceği belirtilmiştir.

Bakanlık Personeli Başvuru Özel Şartları:

Adayların siyasi bilgiler iktisadi işletme iktisadi ve idari bilimler fakültelerindeki programlar ile bunlara denkliği yükseköğretim kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmaları gerekmektedir.

2020 KPSSP 14 KPSSP 19 KPSS P22 KPSSP 24 KPSSP 39 KPSS 44 puan türlerinden sınava girmiş ve en az 80 puan almış olmaları gerekmektedir.

Adayların YÖK tarafından kabul edilen yurt dışındaki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmaları gerekmektedir.

Son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir.

Bakanlık Memur Alımı Başvuru Şekli Ve Tarihi:

Gereken şartları sahip ve başvuru yapmaya kazanan adaylar başvurular 19 Ağustos 2022 tarihine kadar saat 18.00'a kadar e-devlet üzerinden özelleştirme idaresi başkanlığı kariyer kapısı kamu işçi alım veya kariyer kapısı adresi üzerinden elektrik ortamda yapılacaktır. ilanda belirtilen şartlara uygun olmayan adayların başvuru süresi içerisinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.