ÖSYM Kamu Personeli Alımı Başvurularında Son Günler (04 Ekim)

ÖSYM Kamu Personeli Alımı Başvurularında Son Günler (04 Ekim)

ÖSYM tarafından resmi olarak yayınlanan kamu personeli alımı ilanı ile bünyesine yeni alacağı GİH sınıfından yeni personel adayları başvuru için son günler… ÖSYM personel alımı nasıl yapılacak? Başvuru şartları neler?

ÖSYM tarafından yayınlanarak halen başvuru işlemlerine açık Türkiye genelinden başvuru şartlarını taşıyan bütün adayların başvuru yapabileceği GİH kamu personeli alımında başvurular 04 Ekim 2021 tarihinde sonlanıyor.

Ölçme, Seçme Yerleştirme merkezi başkanlığı bünyesine Genel İdare Hizmetleri sınıfından 8 dereceli kadrolara atanacak 3 kişi Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Uzman Yardımcısı ünvanında kamu personelleri alınacak.
ÖSYM bul alımlarını başvuru yapacak adaylar içerisinden yazılı ve sözlü aşamalarından geçirecek. Adaylar için yazılı sınav tarihi ÖSYM tarafından 24 Ekim 2021 tarihi olarak yayınlandı.

Başvuru yapabilecek uzman yardımcısı adayların;

Fizik alanında 1 kişi olup adayların Fizik bölüm mezunu olması ve KPSS P91 veya KPSS P121 puan türünden puanı en az 70 olması,

Hukuk alanından alınacak 1 kişi alınacak adayların Hukuk mezunu olması ve P4 puanı en az 70 bulunması,

Maliye alanından alınacak 1 uzman yardımcısı adayının Maliye bölüm mezunu olması ve P19 puanı en az 70 bulunması gerekmektedir.

Adayların 2020 veya 2021 yılı KPSS sınav sonuçları değerlendirmeye alınacak.

ÖSYM Uzman Yardımcısı adaylarının sınavın düzenleneceği yılın ocak ayının ilk günü hesabıyla 35 yaşını doldurmamış olması,

Adayların sürekli olarak mesleğini yapmasına engel olacak daimi vücut veya akıl hastalığı ya da vücut sakatlığı, özrü bulunmaması gibi başlıca şartlar aranmaktadır.

ÖSYM Personel Alımı Başvuruları

ÖSYM personel alımına başvuru yapacak adayların 04 Ekim 2021 tarihine kadar ÖSYM resmi internet sitesinde “ais.osym.gov.tr” yer alan sınav başvuru formunu doldurarak işlemlerin başlatılması gerekmektedir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.