Nüfus Müdürlükleri NVİ 17 Memur ve Kamu Personel Alımı Tarihi

Nüfus Müdürlükleri NVİ 17 Memur ve Kamu Personel Alımı Tarihi

Nüfus Müdürlükleri bünyesinde istihdam edilecek NVİ 17 yeni kamu personeli alımı yapılacak. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılacak personel alımında alınacak kişiler hangi birimlerde çalıştırılacak? İçişleri personel alımı başvuru şartları neler?

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan resmi kamu personeli alımı iş ilan açıklamaları ile bakanlık bağlısı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünde istihdam edilecek müdürlük tarafından düzenlenecek olan yazılı ve sözlü sınav başarısına göre 17 memur ve kamu personel alımı gerçekleştirilecek.

İçişleri tarafından yapılan ilan açıklamalarına göre alınacak personeller sözleşmeli olarak alınacak ve bilişim alanında eğitim almış kişiler arasından seçilecek.

İçişleri Personel Alımı Kimler Başvuru Yapabilecek?

İçişleri personel alımı için adayların memurlar kanunu genel şartlarını taşımaları,

Lisans bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, endüstri mühendisliği bölüm mezunu olmaları,

Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin idaresi konusunda ya da büyük ölçekli ağ sistemleri kurulumu konusunda en az 3 ila 5 yıl arasında değişen mesleki tecrübe aranmaktadır.

Erkek adayların askerlik hizmeti için askerlik çağına gelmemiş olması ya da askerlik hizmetini yerine getirmiş olması ya da muaf veya erteletmiş, yedek sınıfına ayrılmış olması gibi başlıca şartlar aranmaktadır.

Nüfus İşleri Müdürlüğü Memur Alımı Başvuruları Ne Zaman

Nüfus İşleri Müdürlüğü bünyesine alınacak 17 Sözleşmeli Bilişim personeli memur alımı için adayların 31 Ocak 2022 tarihi ile 07 Şubat 2022 tarihleri arasında başvurularını e devlet üzerinden Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve kariyer kapısı “isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr” adresi üzerinden e devlet şifresi ile başvuruların yapılması gerekmektedir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.