MSB 65 Kamu Personeli Alımı Yapacak

MSB 65 Kamu Personeli Alımı Yapacak

Milli Savunma Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere kamuya 65 uzman yardımcısı alımı yapacak. İşe alınacak olan personeller devlet personeli kadrosunda istihdam edilecek. Başvuruya dair bilgiler haber içeriğinde! Son başvuru tarihi 27 Kasım 2022

Milli Savunma Bakanlığı, kendi bünyesinde olan personel eksikliğini karşılamak üzere 65 memur alımı yapacağını Resmi Gazete de yayınladı. Yayınlanan ilana göre işe alınacak olan 65 memur uzman yardımcısı kadrosunda istihdam edilecektir. Milli Savunma Uzman yardımcısı nasıl olunacağı kılavuz şeklinde adayların erişimine açıldı.

basliksiz-4.jpgKamu Personel Alımı Başvuru Duyurusu

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde yayınlanan ilana başvuruda yapmak isteyen adaylar başvurularını yaparken bazı şartlar aranmaktadır.

Bu şartlar: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. ÖSYM tarafından yapılan KPSS2021- KPSS2022 sınavlarından birine katılmış olmak ve en az 70 puan almış olmak. ÖSYM tarafından yapılan son 5 yıl içerisinde yapılmış olan YDS sınavlarından birine katılmış olmak ve en az 70 puana sahip olmak gereklidir. Başvuru yapacak olan adayların 35 yaşını tamamlamamış olmaları gerekmektedir.

Devlet Personeli Alımı Başvuru Belgeleri

Türkiye Cumhuriyeti kimlik Kartı fotokopisi veya nüfus cüzdan fotokopisi.

Yükseköğretim diploması ya da mezuniyet belgesi.

El yazısı ile yazılmış özgeçmiş.

KPSS sonuç belgesi.

YDS sınav sonuç belgesi.

Erkek personel adayları için askerlik durum belgesi.

MSB Başvuru Süreci

MSB tarafından yayınlanan ilana başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını 27 Ekim 2022 ve 27 Ekim 2022 tarihleri arasında 1 aylık süreç içerisinde tamamlamış olmaları gerekmektedir. Adaylar başvurularını elektronik ortamda çevrimiçi yapacaktır. Başvurular MSB’nin resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır. Adaylar başvuru süreci tamamlandıktan sonra Ankara'da sınava tabii tutulacaklardır.

MSB Alınacak Personel Branş Alanı

Milli Savunma Bakanlığı 65 Uzman yardımcısı alımı yapacak.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.