Milli Saraylar 20 Memur Alımı Nasıl ve Ne Zaman Yapılacak

Milli Saraylar 20 Memur Alımı Nasıl ve Ne Zaman Yapılacak

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı İşe Alım Kariyer Kapısı üzerinden Genel İdare Hizmetleri Sınıfında çalıştırmak üzere 20 memur alımı duyurdu. Başvuruları hangi tarihte ve nasıl yapılacağı detayları yazımızda…

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı 20 Memur Alımı Duyurusu

Milli Saraylar İdaresinin yayınladığı kılavuzda dört yıllık lisans düzeyinde hukuk fakültesi 1 kişi,

Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri 4 kişi,
İnşaat mühendisliği veya mimarlık bölümünden 3 kişi,

Restorasyon ve konservasyon, sanat eserleri konservasyonu ve restorasyonu, kültür varlıklarını koruma ve onarım, taşınabilir kültür varlıklarını koruma ve onarım, kimya mühendisliği, kimya-biyoloji mühendisliği, malzeme bilimi ve mühendisliği, metalurji ve malzeme mühendisliği bölümlerinden 2 kişi,

Müzecilik, sanat tarihi, tarih, arkeoloji, klasik arkeoloji, tarih öncesi arkeolojisi, protohistorya ve ön asya arkeolojisi, Türk-islam arkeolojisi, arkeoloji ve sanat tarihi, iletişim ve Türk halkbilimi bölümlerinden 10 kişi olmak üzere toplamda 20 personel alımı gerçekleştirecek.

Uzman Yardımcısı Başvuru Şartları

Dört yıllık lisans düzeyinden istenilen fakülte veya bölümlerden mezun olmak,

1 Ocak 1987 tarihinden sonra doğmuş olup 1 Ocak 2022 yılı itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak, 2021 ve 2022 yılında yapılan KPSS sınavından istenilen puan (KPSS P4, KPSS P9, P32, P33, KPSS P3) türlerinden en az 70 puan almış olmak ve erkek adayların askerlik ile ilişiği olmaması gerekmektedir.

Başvuru Şekli ve Tarihi

Adaylar E-Devlet üzerinden Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı Kariyer Kapısı ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden elektronik ortamda yapılacaktır. Posta yolu veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayarak kabul edilmeyecektir. Başvurular 31 Aralık 2021 tarihi ile 14 Şubat 2022 tarihleri arasında olacaktır.

Sınava katılmaya hak kazanan adaylar, Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı resmi internet sitesinde ve Kariyer Kapısı internet sitesinde ilan edilecektir. Sözlü sınavın adresi ve tarihi daha sonra duyurulacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.