Millî İstihbarat Teşkilatı MİT Memur Alımı İlanı Duyurdu

Millî İstihbarat Teşkilatı MİT Memur Alımı İlanı Duyurdu

Ülkemizin güvenliği ve istihbarat faaliyetleri için önemli bir rol üstlenen bir kurum olan Milli İstihbarat Teşkilatı MİT memur alımı ilanı duyurdu. İşte MİT memur alım ilanına başvuru için adaylardan istenen şartlar ve alım yapılacak pozisyonlar..

MİT Memur Alımı İlanı

Ulusal güvenliğin korunmasında kritik bir rol oynayan bir teşkilat olan MİT, kadrosunu güçlendirmek için yeni yetenekler ve nitelikli personel arayışına başladı. Bu kapsamda Milli İstihbarat Teşkilatı MİT memur alımı ilanı duyurdu. MİT’ten gelen bu memur alım ilanı, kariyerine istihbarat alanında devam etmek isteyen bireyler için heyecan verici bir fırsat sunuyor.

MİT Personel Alımı Branşları Nedir?

MİT tarafından yayımlanan memur alım ilanına göre MİT bünyesine Tekniker, İstihbarat uzmanı ve Emniyet uzmanı pozisyonlarında alımlar yapılacak.

MİT bünyesine Tekniker, İstihbarat uzmanı ve Emniyet uzmanı pozisyonlarına başvuru yapacak adaylardan öncelikle istenen şart adayların T.C vatandaşı olmaları şartıdır. Bununla birlikte adaylardan üniversite mezunu olmaları, 35 yaşını geçmemiş olmaları, haklarında yürütülecek olan soruşturmanın olumlu tamamlanması, alanında minimum 3-4 sene tecrübesi olması, analitik zekaya sahip olma ve herhangi bir sağlık sorununun olmaması, detaylara önem veren gibi bir takım genel şartlar aranmaktadır.

Ayrıca adaylardan genel şartların yanında başvuru yaptıkları pozisyonlara göre bazı özel şartlardan istenmektedir.

Başvurular MİT kariyer üzerinden;

Millî İstihbarat Teşkilatı MİT Tekniker, İstihbarat uzmanı ve Emniyet uzmanı pozisyonlarına başvurular MİT kariyer üzerinden yapılacaktır. Belirtilen genel ve özel şartları taşıyan adaylar başvurularını MİT kariyer üzerinden ya da aşağıdaki adres üzerinden çevrimiçi olarak yapabileceklerdir.

Başvuru yapacak adaylar, MİT kariyer sitesi üzerinden giriş yapıp, üyelik işlemlerini tamamlamalarının ardından, aynı sayfa üzerinden özgeçmiş göndererek belirtilen ilanlara başvurularını yapabileceklerdir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.