Merkez Bankası 40 Kamu Personeli Alımı Başvuruları Sürüyor

Merkez Bankası 40 Kamu Personeli Alımı Başvuruları Sürüyor

Bankacılık mesleğine gönül verebilecek kamu personel adayları için başvurusu yayınlanan ve halen başvuru işlemleri devam eden Merkez Bankası 40 kamu personeli alımı başvuruları için ilgilenen adayların bugünleri değerlendirmesi gerekmekte.

Bankacılık mesleğinin zirvesi olarak görülebilecek olan Merkez Bankası personeli olmak isteyen kişiler için Merkez Bankası 40 kamu personeli alımı başvuruları geçtiğimiz günlerde başladı ve devam ediyor.

Merkez Bankası tarafından banka memuru olarak alınacak personeller bankanın İstanbul ve Ankara illerinde bulunan Bilişim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Ödeme Sistemleri ve Finansal Teknolojiler Genel Müdürlüğü, Veri Yönetimi ve İstatistik Genel Müdürlükleri bünyesinde çalışacaklar.

40 kişi Merkez Bankası Uzman Yardımcısı

Merkez Bankası birimlerine alınacak olan 40 kamu personeli Uzman Yardımcısı ünvanlı olarak alınacak ve tam zamanlı ve kadrolu olarak çalıştırılacaklar.

Başvuru yapacak adayların 01 Ocak 1987 tarihi ile sonrasında dünyaya gelmiş olması,

Merkez Bankası personeli olma genel şartlarını taşımaları,

Başvuru yapacak kişilerin 01 Ocak 2019 yılından sonra düzenlenen Merkez Bankası işe alım sınavlarında komisyon görüşmesi sırasında elenmemesi,

Banka memuru adaylarının lisans bilgisayar mühendisliği, elektrik-elektrik mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, yazılım mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği, endüstri mühendisliği, işletme mühendisliği bölümleri mezunu olmaları,

YDS Puanı Şartı

Adayların 2018 yılından sonra düzenlenen YDS sınavlarında en az 70 İngilizce puanı veya Test of Englis as a Foreign Language Internet-Based Test sınavı en az 84 puan veya üzeri almış olması şartları aranmaktadır.

Merkez Bankası Uzman Yardımcısı Alımı Başvuruları

Merkez Bankası Uzman Yardımcısı olarak alınacak 40 kamu personeli alımı başvuruları 04 Ekim 2021 tarihine kadar bankanın insan kaynakları sayfasından “insankaynaklari.tcmb.gov.tr” gerekli belgelerin yüklenmesi yolu ile elektronik olarak başvuru işlemi yapılacak. Şahsen ve posta ile yapılacak olan başvurular incelenmeyecek.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.