Memur Alımları! İçişleri Bakanlığı AFAD 43 Memur Alımı

Memur Alımları! İçişleri Bakanlığı AFAD 43 Memur Alımı

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından 43 memur alımı ilanı verildi. Resmi Gazete’de paylaşılan ilana göre; 23 Ocak 2023 tarihi ve saat 10:00 itibariyle ilana başvuru sayfası açılacak. Başvuru detayları haberde.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından gelen ilana göre 43 memur alımı yapılacak. Resmi Gazete üzerinden yayımlanan ilana başvurular alınmaya başlayacak. AFAD alımı olan kadroların istediği öğrenim şartlarını duyurdu.

Memur Alımı için Hangi Öğrenim Dalları Kabul Edilecek?

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere 43 (kırk üç) Afet ve Acil Durum Yönetimi Uzman Yardımcısı’ alınacak. Peki, kadrolara atanacak olan memurlar için hangi öğrenim dalındaki adaylar kabul edilecek? Başvurusu kabul edilecek olan öğrenim dalları hangileri? İşte, geçerli sayılacak öğrenim dallarının; kadro sayısı, KPSS puanı ve puan türü ile birlikte listesi:

İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Maliye, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bu ilan için geçerli olan dallar arasında. Bu bölümler için KPSS sınavının P32 puan türü baz alınacak. KPSS puan şartı ise minimum 70. Listedeki bölümlerden atama yapılacak memur sayısı 20.

Maliye bölüm kabul edilecek bir öğrenim dalı. KPSS sınavının P19 puan türü geçerli olacak. KPSS puan şartı minimum 70. Ataması gerçekleşecek personel sayısı 10.

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler AFAD memur alımlarında geçerli olacak. KPSS sınavı P34 puanı baz alınacak. Bu branşlardan ataması yapılacak kişi sayısı 4 olacak.

İstatistik bölümünde KPSS sınavının P12 puan türü önemli olacak. İstatistik bölümünden 4 aday atanmaya hak kazanacak.

Hukuk bölümü için KPSSP3 puan türüne bakılacak. Hukuk bölümünden 3 personel seçilecek.

Gazetecilik, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Basın ve Yayın, Yeni Medya ve İletişim öğrenim dalları da personel alımı aşamasında geçerli olacak. KPSS sınavı P3 puan türünden değerlendirmeler yapılacak. İlgili bölümlerden seçilecek olan 2 kişi memur atamasına hak kazanacak.

Toplamda atanacak 43 personel için alınacak başvurularda tüm adayların kendi puan türüne göre en az 70 puan (C seviyesi) almış olmaları istenecek. Hem 2021 hem de 2022 KPSS sonuçları geçerli olacak.

AFAD Memur Alımı Giriş Sınavı için Başvuru Tarihleri

Başvuruların alınacağı tarih aralığı; 23.01.2023-30.01.2023 olarak belirlenmiştir. Adaylar bu bir haftalık süre zarfında başvuru işlemlerini tamamlamış olmalılar. Başvurunun ilk günü saat 10:00 itibariyle, başvurunun son günü ise saat 17:00’a kadar başvuruların kabulü yapılacak. Başvurular sadece elektronik ortamda ve ‘Kariyer Kapısı’ üzerinden gerçekleşecek.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.