Memur Alımları! Adalet Bakanı’ndan 10.000 Yeni Personel Alım Müjdesi

Memur Alımları! Adalet Bakanı’ndan 10.000 Yeni Personel Alım Müjdesi

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, binlerce iş arayan vatandaşı sevindirecek müjdeli haberi verdi. 10.000 yeni personel, farklı meslek gruplarını içerisinde barındıracak. 2023 zabıt katibi, infaz koruma memuru (İKM), mübaşir ve gardiyan alımları başlıyor!

Adalet Bakanlığı kadrosuna en az ortaöğretim mezunlarından 10 bin personel alımı haberi son dakika haberi olarak geldi. Duyulduğu an itibari ile gündemde çok ilgi gören haber, birçok vatandaş için müjde oldu. Bekir Bozdağ’ın yaptığı son açıklamada personel eksikliğinin olduğu ve bu boş kadroların doldurulması amacıyla yeni personel alımlarının gerçekleştirileceği öğrenildi.

Adalet Bakanlığı Kamu Personel Alımı Meslek Dağılımı

Ortalama 10 bin kişinin Adalet Bakanlığı ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’ne yeni memur olarak katılacağı iş alımında, öngörülen meslek dağılımları şu şekilde olacak.

Minimum 5.000 adet İnfaz Koruma Memuru (İKM), minimum 3.000 adet zabıt katibi, ortalama 1000 adet mübaşir ve 1000 adet gardiyan alımı yapılması öngörülüyor.

Adalet Bakanlığı’na 5.000 İnfaz Koruma Memuru Alımı

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE) , cezaevlerine istihdam edilmek üzere en az lise mezunları arasından cezaevlerine 5.000 civarında infaz koruma memuru alımı yapacak.

Bakanlığın düzenlediği personel alımı ilanında en yoğun ilgi gören meslekler; infaz koruma memurluğu ve gardiyanlık olarak karşımıza çıkmakta. Adalet Bakanlığı tarafından düzenlenen her personel alımında olduğu gibi, Nisan ayında ilan edilecek olan personel alımında da en fazla alımı yapılacak mesleğin infaz koruma memurluğu olacağı düşünülmektedir.

Adalet Bakanlığı 2023 Yılı Personel Alımı İlanları

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından sözlü olarak yapılan açıklama henüz yazılı ilana çevrilmedi. Detayların ilana eklenip yayınlanmasının Nisan ayında olacağı tahmin ediliyor. 2023 Nisan ayında yayınlanacak olan ‘Adalet Bakanlığı 2023 Yılı Personel Alımı İlanı’ yayınlanır, yayınlanmaz haber ile ilgili tüm detaylı bilgiyi sitemizden öğrenebilirisiniz.

Son Memur Atamalarında Bilanço Nasıldı?

Son personel alımlarında;

17 Mart 2022 tarihinde başvurular alınmaya başlamıştı. 5016 infaz Koruma Memuru, 3618 Zabıt Katibi, 830 Mübaşir, 1.125 adet Gardiyan, 25 Sosyal Çalışmacı, 202 Şoför, 919 adet Hizmetli, 5 Kaloriferci, 141 Büro Personeli, 66 Aşçı, 66 Hemşire, 159 Teknisyen, 10 Tekniker, 54 adet Psikolog, 27 Öğretmen, 12 İşaret Dili Tercümanı, 7 İstatistikçi, 35 adet Mühendis, 2 Veteriner Hekim ve 4 Fizyoterapist yeni görevlerine atanmıştı.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
14 Yorum