Memur Alımı! TENMAK 2 Devlet Memuru Alımı Yapıyor

Memur Alımı! TENMAK 2 Devlet Memuru Alımı Yapıyor

Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu, memur alımı yapacağını duyurdu. Resmi Gazete üzerinden yayınlanan bu ilan için başvurular Mart ayında başlıyor! Adaylar için şartlar belli oldu. İşte detaylar.

Devlet memuru olmak istiyorsun ve istediğin şartları sağlayan işi bulamıyor musun? İşte bu ilan tam sana göre olabilir! Kamu kurumu dolgun maaş ve esnek şartlar ile kamu devlet memuru alımı yapıyor!

Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu, kendi bünyesin de istihdam etmek üzere kamuya 2 devlet memuru alımı yapacağını açıkladı. Adaylardan KPSS puan şartı aranmaktadır. 2021 veya 2022 yılların da ÖSYM tarafından yapılan KPSS sınavı geçerli olacaktır.

Devlet Memuru Alımı Başvuru Koşulları Nedir?

Devlet memuru görevini yerine getirmesine engel bir durumunun olmaması gerekir.

Ocak ayı itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak.

Türk uyruklu olmak.

Kamusal haklarından yoksun bırakılmamış olmak.

2021 veya 2022 KPSS’den asgari düzey de 80 puan almış olmak şartı aranır.

Adayların lisans eğitimi veren kurumlardan; hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme fakültelerinden birinden mezun olmaları gerekmektedir.

TENMAK Memur Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Adaylar başvurularını 6 Mart 2023 – 15 Mart 2023 tarihleri arasında yapacaklardır. Başvurular elektronik olarak e-Devlet üzerinde Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısına giriş yaparak başvurularını yapacaklardır.

Personel Alımı Maaşları Ne Kadar?

Kurumdan kurumu değişiklik göstermesiyle birlikte 2023 yılı Ocak ayı itibariyle iç denetçi maaşı ortalama 25 bin TL olmuştur.

Kamu Personel Alımı İş İlanları Güncel Duyurusu

Adaylar Ankara merkezli olmak üzere 11 Nisan 2023 tarihin de hukuk, ekonomi, iktisat, maliye ve muhasebe alanların da 100 soruluk yazılı bir sınava alınacaklardır. Yazılı sınav da başarılı olan adaylar 20 puan değerin de yabancı dil sınavına alınacaktır. Bu sınavda da başarı gösteren adaylar sözlü sınava alınacaktır. Üç sınavın puanları toplanacak ve en yüksek puana sahip olan 2 aday işe alınacaktır. Mülakat sınavlarına 40 şartları sağlayan adaylar katılım sağlayacaktır.

İşe alınacak olan 2 devlet memuru denetçi yardımcısı kadrosun da istihdam edilecektir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.