Memur Alımı İlanı! TÜRMOB Kamu Memur Alımına İlişkin Duyuru

Memur Alımı İlanı! TÜRMOB Kamu Memur Alımına İlişkin Duyuru

TÜRMOB Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik sınavına dair Resmi Gazete de güncel ilan yayınlandı. Üç il de kamu memur alımı sınavı yapılacağını bildirildi. Hangi iller de alım yapılacak ve başvuru dair şartlar haber içeriğimiz de sunuldu!

Kamu memur alımı ilanları Resmi Gazete de yayınlanmaya devam diyor. Güncel olarak yayınlanmış olan ilana göre Ankara, İzmir ve İstanbul şehirlerin de Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik sınavları yapılacağını açıklandı. İşte detaylar!

TÜRMOB Memur Alımı Başvuru Nitelikleri Nedir?

Adayların stajını, Yeminli Mali Müşavir veya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlerin kontrolü altın da veya bizzat yanların da yapmaları gerekiyor.

Hukuk, iktisat, maliye, işletme, muhasebe, bankacılık, kamu yönetimi ve siyasal bilimler dalların da eğitim veren üniversitelerin ilgili fakültelerinden istenilen bölümlerden birinden mezun olmaları gerekmektedir.

Türk Vatandaşları başvuru da bulunacaktır. Yurtdışın da eğitim almış vatandaşların da başvuruları kabul edilecektir.

Adaylar; Finansal Muhasebe, Finansal Tablolar ve Analizi, Maliyet Muhasebesi, Muhasebe Denetimi, Vergi Mevzuatı ve Uygulaması, Ticaret Hukuku, Borçlar Hukuku, İş Hukuku, SGK ve Bağkur Mevzuatı, İdari Yargılama Hukuku, Muhasebecilik ve Mali Müşavirlik Meslek Hukuku ve Sermaye Piyasası Mevzuatı konularından sınava alınacaktır.

Kamu Devlet Personeli Alımı Başvuru Belgeleri Nedir?

1 tane biyometrik fotoğraf, noter onaylı diploma belgesi, stajyer eğitimini tamamladığına dair belge, vergi mükellef belgesi, kimlik kartı veya nüfus cüzdanı fotokopisi, e-devler üzerinden alınmış adli sicil belgesi, erkek adayların teslim edeceği askerlik durum belgesi ve sınav başvuru formu istenmektedir.

Personel Alımı Sınavına Başvurular Nasıl Yapılacak?

Sınava başvuru yapacak olan adaylar başvurularını ilk kez sınava katılacak olanlar 1 – 15 Şubat 2023 tarihleri arasında ikinci kez sınava katılacak olan adaylar ise başvurularını 10 – 24 Şubat 2023 tarihleri arasında yapacaklardır. Adaylar başvurularını elektronik olarak TESMER Otomasyon Sistemi üzerinden yapacaklardır.

2023/1 Dönemi, SMMM sınavları 18 – 19 Şubat 2023 tarihleri arasında yapılacaktır.

Başvuru linki

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.