Lise, Önlisans, Lisans mezunları için 45 devlet memuru alımı

Lise, Önlisans, Lisans mezunları için 45 devlet memuru alımı

Lise, Önlisans ve Lisans mezunları için 45 kontenjanlık devlet memuru alımı ilanı Üsküdar Belediye Başkanlığı tarafından yayınlandı. 45 kontenjanın hepsi zabıta memuru. Detayları sizler için derledik…

DEVLET MEMURU ALIMI İLANI 45 KADRO

İstanbul ili Üsküdar Belediye Başkanlığı yayınladığı ilan ile lise, önlisans ve lisans mezunları için ayrı ayrı şartlarda zabıta memuru alımı yapacak. Özel şartlar farklı şekillerde istendiği için bu iş imkanı birçok kişiyi kapsamaktadır. 45 zabıta memuru kontenjanı için tüm adaylardan öncelikle KPSS puanının en az 70 olması şartı aranmaktadır. Hangi mezuniyet için nasıl özel şartlar aranıyor?

Üsküdar Belediye Başkanlığı ilanına göre 45 kadronun özel şartları;

devlet-memur-alimi.jpg

10 kadro için adayların lise veya dengi mezunu olması, en az C sınıfı sürücü belgesinin olması,

7 kadro için adayların herhangi bir önlisans mezunu olması ve en az B sınıfı sürücü belgesinin olması,

5 kadro için adayların herhangi bir önlisans mezunu olması ve en az C sınıfı sürücü belgesinin olması,

18 kadro için adayların herhangi bir lisans mezunu olması ve en az B sınıfı sürücü belgesinin olması,

5 kadro için ise adayların Ekonometri, Endüstri Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Maliye, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri lisans bölümlerinden en az birinden mezun olması ve en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olması özel şartları aranmaktadır.

Yine adayların sınav tarihinde 30 yaşını doldurmamış olması, erkek adaylar için en az 1.67 metre kadın adaylar için en az 1.60 metre boylarında olmaları, yapılacak olan boy-kilo ölçümlerinde boylarının 1 metreden yukarı olan ölçümleri ile kilolarının aralarındaki farkın 10 dan fazla veya eksik olmaması özel şartları ayrıca istenmektedir. Bu şartları taşıyan tüm erkek veya kadın adaylar Türkiye genelinden başvuru yapabileceklerdir.

Adaylardan istenen genel şartlar; T.C. vatandaşı olması, yüz kızartıcı suç olarak bilinen suçların kasten işlenmesi sebebiyle 1 yıl ve üzerinde ceza almamış olması, kamudan mahrum bulunmaması, askerlikle ilişiğinin bulunmaması, beden veya akıl hastalığının bulunmaması gerekmektedir. Başvuru şartlarını taşıyorum ancak hangi belgelerle nereye başvurmam gerekir?

Üsküdar Belediyesi için verilen bu ilan şartlarını taşıyan adayların öncelikle belediyenin resmi sitesi üzerinden temin edecekleri başvuru belgesini doldurması gerekiyor.

Daha sonra bu başvuru belgesine 1 adet fotoğraf yapıştırarak ekine şu belgeleri yanında bulundurması gerekir: nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, diploma aslı ve fotokopisi, ÖSYM resmi sitesinden alınan KPSS çıktısı, görev yapmasına engel bir durumunun olmadığına dair beyanını içerir dilekçe, sürücü belgesi aslı ve fotokopisi ve başvuru formuna eklenen fotoğraf dışında 2 adet daha fotoğrafı bulundurması gerekir.

Bu belgeleri de tamamlayan adayın başvurularını sadece şahsen 26 Nisan 2021 ile 30 Nisan 2021 tarihinde yapmaları gereklidir. Şahsen başvuru dışında belediye tarafından diğer başvuru yollarının (e-posta veya posta) kabul edilmeyeceği belirtilmiştir. Başvurunun şahsen yapılması ile belediye tarafından adayın boy-kilo endeksi de yapılacak olup adaylar bu şekilde başvurularını tamamlayabilirler.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.