Kültür ve Turizm YTB 10 Memur Kariyer Kamu Personeli Alımı

Kültür ve Turizm YTB 10 Memur Kariyer Kamu Personeli Alımı

Kültür ve Turizm YTB kariyer kamu personeli alımı iş ilanları resmi olarak yayınlandı. YTB personel alımı için seçim usulü nasıl yapılacak? Memur alımı giriş sınavı yapılacak mı? YTB kariyer personel alımı başvuru şartları açıklandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı YTB olarak da bilinen Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığına kariyer 10 kamu personeli alımı yapılacak. Kurum tarafından düzenlenen ilan açıklamalarında kuruma alınacak personeller düzenlenecek özel yarışma sınavına tabi tutularak seçilecek ve uzman yardımcısı kadro ve ünvanı ile göreve başlatılacaklar.

Yurtdışı Türkler Bünyesine Memur Alımı 35 Yaş Şartı Bulunuyor

Yurtdışı Türkler Kurumu bünyesine yapılacak memur alımı için şartlar;

Personel adaylarının 08 Ocak 2022 tarihi ile 36 yaşından gün almamış olması,

Devlet memurları için aranan genel şartları taşıması,

Lisans Hukuk Fakültesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Fakültesi İletişim Fakültesi İşletme Fakültesi Siyasal Bilgiler Fakültelerinin herhangi bir bölümünden mezun olması,

Almanca, Arapça, Arnavutça, Boşnakça, Bulgarca, Çince, Danca, Endonezce, Farsça, Felemenkçe, Fransızca, Hırvatça, İngilizce, İspanyolca, İsveççe, İtalyanca, Malayca, Rusça veya Yunanca dillerinin herhangi birinden YDS (Yabancı Dil Bilgisi) B seviyesinde puanı olması,

Belirtilen yabancı dillerden herhangi birinin resmi dil olarak kabul edildiği bir ülkede, ilgili eğitim dilinde öğrenim görülmesi şartıyla asgari üç yıllık ortaöğretim, lisans veya doktora diploması bulunması gibi başlıca şartlar aranılmaktadır.

YTB Devlet Personel Alımı Sınav Süreci

YTB devlet personel alımı için şartları taşıyan kamu personel adaylarının “isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr” internet adresi üzerinden 20 Aralık 2021 tarihi ile 31 Aralık 2021 tarihleri arasında başvurularını yapmaları gerekiyor.

Başvurusu kabul edilen kamu personeli adayları için 8 Ocak 2022 tarihinde Ankara da eleme sınavı ve yazılı sınav düzenlenecek.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.