Kültür ve Turizm Bakanlığı YTB 10 Sözleşmeli Personel Alımı Kılavuzu

Kültür ve Turizm Bakanlığı YTB 10 Sözleşmeli Personel Alımı Kılavuzu

Kültür ve Turizm Bakanlığı Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı 10 sözleşmeli personel alımı kılavuzu yayınladı. YTB ilanına göre 4 branş olarak istihdam yapılacak. TYB memur alımı başvuru şartlarını hazırladık.

Kültür ve Turizm Bakanlığı YTB Sözleşmeli Personel Alımı İlan!

Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı 10 memur alımı ilanına göre 4 branş alanında yapıyor. Mütercim-tercüman, büro personeli, programcı, destek personeli (temizlik personeli) alımı olarak yapılacak. Mütercim alımı ilanı detaylarını sizlere sunduk. Diğer branşlar için aşağıda verilen kılavuz içerisindeki şartları incelemesi gerekmektedir.

Mütercim-Tercüman Alımı

01.01.1979 ve sonrası doğumlu olmak.

Yurt içinde ya da yurt dışında eğitim veren ve özel şartlarda belirtilen üniversite bölümlerinden (denkliği resmi makamlarca kabul edilen) en az lisans düzeyinde mezun olmak.

Başvurulacak olan pozisyon için özel şartlarda belirtilen koşulları taşıyan son 5 yıl (ilanda belirtilen ilk başvuru tarihinden itibaren) içerisinde YDS'den veya dengi sınavlardan alınmış geçerli bir dil puanına sahip olmak.

2022 yılında düzenlenen KPSS (B) grubundan alınmış özel şartlar bölümünde belirtilen kriterler ile uyumlu bir KPSS puanına sahip olmak.

Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

Adaylar ancak bir pozisyon unvanına başvuru yapabilecektir. Birden fazla pozisyon unvanına yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel pozisyonlarında görev yapmakta iken, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle sözleşmesi kurumlarınca feshedilenler ile sözleşme dönemi içerisinde hizmet sözleşmesini tek taraflı feshedenlerin, başvuru tarihi itibarıyla bir yıllık bekleme süresini tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Ancak, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’ın ek 1 inci maddesinin dördüncü fıkrasının (a), (b) ve (c) bentlerine göre sözleşmesini tek taraflı feshedenler söz konusu bir yıllık bekleme süresi şartına tabi değildir.

Başvuru Kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.